Nowy rozdział w CDN – Nasza Sztuka

grafika: Nene Diallo

Sztuka jest emanacją naszego wewnętrznego życia – Zofia Kucówna

Wiecie co jest najmocniejszą stroną naszej gazety? Praktyka dziennikarska? Ambitne projekty? Według mnie CDN był zawsze miejscem indywidualności, różnorodności każdego z nas.

Tę redakcję w tym momencie tworzy około 50 osób. Wszyscy przyszli tu ze swoją historią, wspomnieniami, pasjami i niepowtarzalną energią. I to właśnie stanowi o sile i mocy naszej gazety – ciekawi ludzie, którzy pewnego dnia postanowili zebrać swoje historie w jedno i stworzyć coś razem. Platforma ta dała nam możliwość do tego, by przestać ciągle chować swoje teksty na dno szuflad. Bo tam ich nikt nie znajdzie. I to faktycznie przez jakiś czas było komfortowe.

Niemniej jednak w życiu każdego twórcy przychodzi moment, w którym chce, aby jego głos wreszcie wybrzmiał, by dać światu o sobie znać. CDN dał nam do tego odwagę, dał nam przestrzeń, w której jesteśmy sobą i swoimi artykułami możemy się dzielić. I tak nasze szufladowe zapiski ujrzały światło dzienne, sprawiając, że my staliśmy się prawdziwymi dziennikarzami.

Jednak dziennikarstwo to nie jedyna forma wyrazu, która jest nam bliska. Wielu z nas widzi obrazami uwiecznianymi na kliszach, rozpływa się nad istotą świata, formując poezje oraz daje wyraz swej bujnej wyobraźni, pisząc opowiadania, powieści. CDN jest dla wszystkich i niezmiennie jest tworzony przez naszą indywidualność i kreatywność. Pragniemy nieustannie się rozwijać i pokazywać to, co jest dla nas ważne. Tu każdy znajduje swoje miejsce, miejsce dla swoich unikatowych dzieł. W końcu zawsze jest jakiś ciąg dalszy …

Dlatego jako redaktor naczelna mam wielki zaszczyt ogłosić, że CDN otwiera nowy rozdział w swojej historii – nowy dział poświęcony wszelkim materiałom niedziennikarskim, twórczości artystycznej, płynącej prosto z serca. Nasza sztuka to dział dla pisarzy, poetów, fotoreporterów, malarzy, muzyków. Już niebawem przeczytacie pierwsze nasze działa. Jesteśmy też otwarci na wszelkie Wasze pomysły.

Następuje Nasza Sztuka

Zapraszam do lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *