Projekt “Leżakowanie” – medytuj z Kołem Naukowym “Projektor”

Kto nie tęskni za błogą przerwą jak w przedszkolu. Chwilą relaksu, tylko dla siebie.  Momentem bez stresu. Na szczęście 23 maja rusza projekt „Leżakowanie”. Po prostu musisz się tym zainteresować!

XXI wiek charakteryzuje się ogromnym pędem. Żyjemy w czasie ciągłej pogoni za tytułami, kwalifikacjami, sukcesem. Staliśmy się niewolnikami dóbr materialnych. Szczególnie na młodych, ambitnych ludziach jak studenci ciąży ogromna presja społeczna, by dorównać określonym standardom. Narzucamy ją jednak czasem sobie sami. Takie życie przepełnione jest ciągłym stresem, napięciem. Zdarza się nam zarywać nocki, nie odpoczywać, zapominać, jak ważna jest miłość do samego siebie. A przejawem takiego uczucia powinien być szacunek do siebie – swojego ciała, umysłu i ducha.

Współcześni ludzie aktywni zawodowo często popadają w depresję albo odczuwają silne wypalenie zawodowe. Dlatego warto dbać o swoje samopoczucie. Poznać wagę balansu między obowiązkami a relaksem. Nauczyć się jakościowego odpoczynku i praktyk mających na celu redukcję stresu. Niestety nikt nas do tej pory się tego nie nauczył. To właśnie zainspirowało nasze uczelniane Koło Naukowe „Projektor” do stworzenia niezwykłej inicjatywy mającej na celu przekazanie wiedzy na temat oraz psychiczne wsparcie studentów potrzebujących pomocy.

Już 23 maja 2022 roku rusza projekt “Leżakowanie”. Jest on skierowany przede wszystkim do studentów i wykładowców wydziału Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego. Przyjść może jednak każdy, komu zależy na chwili wytchnienia między zajęciami. To świetna okazja na studencką integrację połączona z szerzeniem świadomości praktyk redukujących stres. A w naszym studenckim życiu takie wyciszenie na pewno się przyda.

„Projektor” w ramach leżakowania tworzy dla uczestników przedsięwzięcia bezpieczną przestrzeń dla odpoczynku. „Leżakowanie” jest odpowiedzią na wzrost społecznej świadomości na temat problemów natury psychicznej i emocjonalnej.

Jeśli masz akurat chwilę przerwy między zajęciami, to koniecznie udaj się 23 maja na wydział Neofilologii. Tego dnia o każdej pełnej godzinie (od 10.00 do 16.00) w specjalnie utworzonej przestrzeni służącej rozluźnieniu odbędzie się 15 minutowa sesja medytacji. Dzięki nagraniom medytacji uczestnicy rozwiną swoje umiejętności, pozbędą się napięcia z całego dnia i wejdą na nowy poziom samoświadomości. Po sesji medytacji zostanie udostępniony panel muzyczny. To będzie chwilka tylko dla was, na relaks i przemyślenia.

Jeżeli tylko czujesz się przytłoczony, zestresowany albo po prostu chcesz nauczyć się nowych technik, nie przegap projekt „Leżakowanie”. Zanurz się w bezpieczną przestrzeń razem z  „Projektor”. Niech odpoczynek da nam wolność umysłu!

„Leżakowanie”

23 maja 2022

Wydział Neofilologii UG

Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *