“Paterson” w najbliższy piątek w Klubie Filmowym Kosmos

Zdjęcie autorstwa Pavel Danilyuk z Pexels

To już przedostatni piątek wrażeń z Klubem Filmowym Kosmos. Tym razem na srebrnym ekranie zostanie wyświetlony film „Paterson” w reżyserii Jima Jarmuscha. Koniecznie musisz tam być!

Od piątku 5 listopada trwa druga edycja Klubu Filmowego Kosmos. Idea nawiązuje do kultowego kina funkcjonującego na Oruni do początku lat 90. Jest to niesamowita okazja dla wszystkich koneserów kinematografii, by po pandemicznej przerwie znów usiąść w wygodnych fotelach i zajadając się przygotowanym poczęstunkiem, podziwiać ciekawe produkcje. Każde spotkanie poprzedzone jest prelekcją i zakończone pasjonującą dyskusją, dającą możliwość wymiany spostrzeżeń i wspólną edukację. Prowadzą są one przez filmoznawców dobrze znanych z pierwszej edycji. Są to Weronika Orzechowska, Mikołaj Lewalski, Wojciech Zejda oraz Joanna Dołęga – absolwentka naszego uniwersytetu.

Do tej pory uczestnicy mieli szansę obejrzeć „Pokot”, „20000 dni na ziemi”, „Blue ruin”, „Jak ojciec i syn” oraz „Królową Kier”. Najbliższy piątek będzie pełen wrażeń dzięki filmowi „Paterson” w reżyserii Jima Jarmuscha. Produkcja w niecodzienny sposób rozprawia na temat piękna życia, rutyny, doceniania małych rzeczy i miłości. Film został nagrodzony Nagrodą Specjalną w Cannes w 2016 roku. Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Los Angeles doceniło także pierwszoplanową rolę Adama Drivera.

Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie. (opis dystrybutora kino, źródło: filmweb.pl)

Seans odbędzie się 10 listopada 2021 r. o godzinie 18.00 w siedzibie Sceny Muzycznej GAK przy ulicy Nowiny 2b. Koszt wstępu kosztuje 5 złotych, a bilet można zakupić w kasie przed sensem.

Emocji nie zabraknie. Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *