Festiwal ScienceCom 2021 – nie przegap!

Centrum Nauki Experyment

Festiwal ScienceCom 2021 to niesamowite wydarzenie dla wszystkich młodych naukowców chcących poszerzać swoją wiedzę, poznać ciekawych ludzi ze środowiska  oraz wymienić się doświadczeniami. Już 19 listopada rusza trzecia edycja tego przedsięwzięcia. Centrum Nauki Experyment w Gdyni daje możliwość ambitnym studentom na zaprezentowanie swojej działalności i rozpoczęcie dialogu między wieloma dziedzinami.

Na pierwszy dzień festiwalu — piątek — zaplanowano bazar ze stoiskami kół naukowych prezentujących swoje badania i projekty. Będzie to część otwarta dla wszystkich gości Centrum Nauki Experyment. W godzinach popołudniowych młodzi naukowcy będą mieć możliwość uczestnictwa w sesji szkoleniowej realizowanej w trzech tematach. Każdy pragnący pogłębiać swoje kompetencje znajdzie więc coś dla siebie. Tematy darmowego szkolenia traktować będą o relacjach pomiędzy nauką, innowacyjnością a biznesem. Na przykład o przygotowaniach publikacji opowie Tomasz Dranicki. Dzień zakończy się integracją kół naukowych. W sobotę zaś odbędzie się II Studencka Konferencja Naukowa, na której studenci i doktoranci omówią wyniki swoich badań. Oba panele konferencji będą otwarte dla publiczności. Następnie o tym jak sprawić, by nasze nazwisko stało się marką, opowie Marta Alicja Trzeciak. Alternatywą dla tego szkolenia stanie się wykład Natalii Osicy o popularyzacji z nauki. Uczestnicy nagrodzeni zostaną imiennymi certyfikatami.

Wejście na bazar naukowy możliwe jest w ramach biletu wstępu na wystawy. Pozostałe wydarzenia są bezpłatne dla studentów na podstawie zapisów.

Jeśli interesujesz się nauką, nie czekaj! Festiwal ScienceCom 2021 to miejsce dla ciebie!

Data: 19-20 listopada 2021 r.

Miejsce: Centrum Nauki Experyment, al. Zwycięstwa 96/98 Gdynia

Cały harmonogram i więcej informacji znajdziecie na stronie CNE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *