Żeglarskie soboty w Rewie z UG!

źródło: ug.edu.pl

Dzięki współpracy Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego z Yacht Clubem Rewa studenci Uniwersytetu Gdańskiego mają szansę uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach zapoznających z żeglarstwem. Jeśli jesteś zainteresowany sportami wodnymi, to może być dla ciebie niepowtarzalna okazja!

 

Od czerwca zapraszamy również na wędrówki żeglarskie po Wielkich Mazurskich Jeziorach. W planach są także zajęcia żeglarskie z wychowania fizycznego, jak i otwarcie przystani Uniwersytetu Gdańskiego. Tradycja żeglarska UG sięga niemal samych początków instytucji – już wtedy odbywały się pierwsze wyjazdy rekreacyjne. Do tego na naszej uczelni studiowali wybitni żeglarze, m.in. Maciej Grabowski, który reprezentował Polskę na trzech igrzyskach olimpijskich, czy Aleksandra Melzacka i Magdalena Kwaśna – olimpijki z Tokio 2020.

Obecnie żeglarstwo na Uniwersytecie Gdańskim funkcjonuje w trzech formach: sportowej, rekreacyjnej i dydaktycznej. Ta pierwsza rozwijana jest w ramach sekcji AZS. Głównym celem jest start w Akademickich Mistrzostwach Polski. Natomiast osobom zainteresowanym żeglarstwem rekreacyjnym proponujemy wędrówki żeglarskie po Wielkich Jeziorach Mazurskich – mówi dr Jan Patok, Dyrektor CWFiS. — Prowadzimy też zajęcia wychowania fizycznego z żeglarstwa dla studentów z Wydziału Oceanografii i Geografii.

W rezultacie współpracy nawiązanej pomiędzy Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG a Yacht Clubem w Rewie powstał nowy program żeglarski dostępny dla społeczności akademickiej. Będzie to cykl pięciu sobotnich spotkań. Pierwsze z nich odbędzie się już w maju. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich – zarówno tych z doświadczeniem, jak i dla tych bez.

Zajęcia odbędą się w soboty w godz. 10 – 14  w Rewie w terminach:

  • 14, 21, 28 maja 2022 r.
  • 4, 11 czerwca 2022 r.

Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną na adres mailowy (robert.budnik@ug.edu.pl) do 6 maja 2022 roku. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby posiadające patent żeglarski proszone są o podanie tej informacji przy zapisach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 4 =