Inauguracja roku akademickiego na Wydziale Nauk Społecznych UG

5 października 2023 r. odbyła się wydziałowa inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na WNS UG.

W obchodach wzięli udział m.in. Rektor UG – Piotr Stepnowski, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych – Michał Harciarek, Wicemarszałek Senatu RP – Bogdan Borusewicz, prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek, wielu gości z Trójmiasta, a władze i pracownicy instytutów WNS oraz władze innych wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego. W trakcie uroczystości przemówienia wygłosili JM Rektor oraz Dziekan WNS, kilkudziesięciu naukowców otrzymało tytuły naukowe, rozdano nagrody. Studenci I roku złożyli ślubowanie. Niespodzianką był koncert absolwenta Uniwersytetu Gdańskiego – Grzegorza Skawińskiego z zespołu Kombi. Wydarzenie zakończyło się wykładem dr. hab. Mariusza Czepczyńskiego na temat idei przestrzeni.

Tekst autorstwa Kajetana Dudzika