Spacer po trójmiejskich kawiarniach część 3

Foto: Emilia Olszewska

Kawiarnie to nie tylko miejsca dla smakoszy kawy, lecz również dla ludzi, którzy są zmęczeni i chcą, chociaż na chwilę zatrzymać się w miejscu, aby odsapnąć i czegoś się napić. Niektóre lokale są bardziej luksusowe, inne zaś skromniejsze. Jednak nie zawsze trzeba wydać fortunę, aby napić się ulubionego napoju. Ważne jest, żeby pamiętać, iż często tanio będzie oznaczało dobrze. Czasami kawy na przysłowiową ,,kieszeń studenta” mogą być słabszej jakości, niektórym, to jednak wcale nie przeszkadza. Istotną sprawą jest fakt, że kawiarnie nie serwują tylko kaw, ale również ciasta, czy inne słodkie smakołyki. One w niższych cenach są jak najbardziej pożądane.

Idealną kawiarnią na mały studencki budżet jest ,,Gorąco polecam” znajdująca się w Gdańsku, bardzo blisko Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to miejsce idealne dla studentów, którzy przychodzą w większych grupach, ale również dla samotnych wilków. Oprócz kawy, w dość niskiej cenie kupimy tutaj ciastka, kanapki, zupy, herbaty, napoje sezonowe, a wszystko to może być jeszcze tańsze dzięki zniżce studenckiej (co prawda nie jest ona duża, ale jest). Szczególnie polecam croissanty, są naprawdę dobre i jest w czym wybierać w kwestii nadzienia. Do kawiarni zwykle przychodzi duża ilość osób, w dość młodym wieku, aby nie tylko porozmawiać, ale również się pouczyć. Ściany udekorowane są zdjęciami oraz mapą Europy. Lokal posiada średnią przestrzeń, a jego położenie pozwala na szybkie dojście do Uniwersytetu, czy na pociąg SKM.

W Gdyni znajduje się miejsce ,,Prosto na okrągło”, może nie jest to do końca kawiarnia, a bardziej bistro, ale spełnia również jej funkcje. Lokal jest nowy, gdyż został otworzony parę miesięcy temu. Jest to dość małe pomieszczenie, z którego możemy zamówić coś na wynos z dostawą pod drzwi. Zarówno kawa jak i dodatki są bardzo tanie oraz pożywne. Kawiarnia znajduje się na ulicy Chylońskiej 104 w Gdyni. Jest to przytulne miejsce i jedyne tego rodzaju w tej dzielnicy Gdyni. W menu możemy także znaleźć dobrą pizzę, gofry (nie tylko na słodko), lody, kanapki oraz sałatki. Jedzenie jest dobre i świeże, przygotowywane przy klientach. Mała kawiarenka jest idealna na popołudniową kawę. ,,Prosto na okrągło” to doskonałe miejsce do pogaduszek ze znajomymi. Tłumów tutaj raczej nie zastaniemy, a w okolicy jest spokojnie. Dla ludzi, którzy cenią sobie ciszę i tani posiłek – będzie idealne.

Inną gdyńską kawiarnią z przystępnymi cenami oraz dobrej jakości kawami, herbatami, czy drinkami jest ,,Cafe Strych”. Mieści się na placu Kaszubskim 7B. Jest to dość spory lokal mieszczący się w ponad stuletniej chacie rybaka. Jest to jeden z najstarszych mieszkalnych domów w Gdyni. Wnętrze kawiarni jest udekorowane tak, że każdy poczuje ducha tego stuletniego domu. Stare meble, instrumenty muzyczne, zabawki, lampy, kominek, broń biała i palna. Powiększone stare klisze, na których ukazana jest Gdynia, dopełniają ciepły wystrój tego miejsca. Czuć w nim klimat minionych lat. Lokal jest idealny dla wszystkich ludzi, którzy uwielbiają styl vintage. Często odbywają się tam wieczory przy muzyce na żywo lub z poezją. W letnim okresie można usiąść sobie w wiejskim ogródku. Spokojny klimat aby odpocząć od ruchliwego miasta. Nie jest zbyt drogo, ale za to smacznie. Przygotowywane napoje i potrawy są bardzo dobrej jakości.

Nie każdy potrzebuje drogiej kawy do szczęścia, czasami wystarczy miejsce w jakim się ją pije. Wiadomo, że znawcy tego napoju będą mieli coś przeciwko zwyczajnej taniej kawie. Jednak czasem taka zwyczajność pomaga, aby odnaleźć się w życiu codziennym i na chwilę pozwolić sobie na odpoczynek. W kawiarniach możemy pozwolić sobie na delektowanie się nie tylko kawą, ale i czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *