Spacer po trójmiejskich kawiarniach

Źródło: https://www.facebook.com/kofeinagdynia/photos/pb.100022213401641.-2207520000./3392659797619792/?type=3

Kawa, cóż tu dużo mówić. Niektórzy uważają, że jest to pokarm dla duszy. W Trójmieście na każdym rogu z łatwością można znaleźć kawiarnię. W centrum każdego z miast, aż się od nich roi. Należałoby powiedzieć, że kawiarni w Trójmieście jest tyle, co Żabek. Jednak kawiarnia, kawiarni nierówna. Jedne mają pyszną kawę, inne kuszą ciekawym wystrojem lub widokiem na morze, a kolejne potrafią zaskoczyć różnymi pomysłami: konkursami czy spotkaniami z ciekawymi ludźmi. Także ciężko jest wybrać te naprawdę dobre, gdyż nieraz są schowane w różnych zakątkach, czy pobocznych ulicach. Chciałabym skupić się na tych, które oprócz dobrej kawy mogą zachęcić również czymś innym.

Zacznijmy naszą wycieczkę po kawiarniach od Gdyni. Skumulowane kawiarnie, jedna koło drugiej, mieszczą się głównie w centrum miasta i to tam zmierzamy. Kawiarnia ,,Kofeina Gdynia Coffee House” znajduje się na ulicy Antoniego Abrahama 41. Oprócz różnego rodzaju kaw, ten dwupiętrowy lokal oferuje również czwartkowe quizy! Dobrze słyszeliście, w czwartki odbywają się tam quizy z nagrodami, a pytania zadawane przez pracowników nie dotyczą tylko kawy. Trzeba być gotowym na różnego rodzaju zagadki. Zbierzcie drużynę i odpowiadajcie! Oprócz tego często odbywają się tam wystawy obrazów i zdjęć. Naprawdę są warte zobaczenia. Od paru dni widnieje tam ekspozycja w tematyce morskiej. W kawiarni odbywają się także spotkania, jedno z nich dotyczyło tegorocznego laureata nagrody literackiej NIKE, czyli Jerzego Jarniewicza. To miejsce jest idealne dla miłośników kawy, ale również osób, które nie lubią się nudzić. Kofeina zaskakuje ciekawym wystrojem i miłą atmosferą. Kawiarnia oferuje również warsztaty baristyczne, na które można się zapisać oraz nauczyć się jak wykonywać latte arty.

Jedziemy dalej i zatrzymujemy się w Gdańsku na Starym Mieście, a dokładniej na ulicy Lawendowej 2/3, gdzie mieści się kawiarnia ,,W Starym Kadrze”. Może nie jest to duży lokal, ale imponuje doskonałą kawą z pięknymi wzorkami, podawaną przez przemiłych baristów. Nazwy kaw oraz herbat nawiązują do świata filmów. Kto nie chciałby posmakować ,,Rozważnej i romantycznej”, ,,Czarnego łabędzia”, ,,Pożegnania z Afryką” lub ,,Alvina i wiewiórek”? Oprócz miłej atmosfery, do odwiedzenia tego miejsca zachęca sam wygląd, ściana pełna książek skusi niejednego czytelnika, a pianino, na którym każdy może zagrać, przyciąga miłośników muzyki. Co jednak najbardziej zaskakuje w tej kawiarni to prosperująca sala kinowa! Tak jest! Ta kawiarnia posiada własną salę kinową, w której puszczane są filmy stare i nowe. Repertuar jest naprawdę różnorodny, można go zobaczyć na fb “W Starym Kadrze”. Kto nie chciałby obejrzeć filmu, popijając przy tym kawusię? Ponadto w Kadrze odbywają się również wystawy obrazów oraz wernisaży. Ostatni był związany z Ukrainą. Artystka opowiadała o wojnie i swojej przejmującej historii, w której przedstawiła tragiczne fakty agresji rosyjskiej, czasami warto posłuchać naocznych świadków. Wracając do przyjemności, dość często organizowane są tam występy z muzyką na żywo, chwilami w życiu słuchanie muzycznych dzieł i delektowanie się kawą to wszystko, czego nam potrzeba. Kawiarnia przygotowywała również degustację wina w okresie letnim. W spokojniejszym czasie, poza sezonem, można po prostu przyjść napić się lub coś zjeść i pograć w gry planszowe. Kawiarnia ta jest również przyjazna wszelakim zwierzakom!

Ostatnia kawiarnia w dzisiejszej podróży to ,,Contrast Cafe’’. Wracamy do Gdyni nad Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego. Miejsce znajdujące się na plaży z pięknym widokiem na morze, zachwyca nie tylko swoją lokalizacją, ale również wystrojem wzorowanym na starym drewnianym okręcie. Ahoj kamraci, wchodzimy na pokład! Cóż mogę powiedzieć, wygląda to bardzo interesująco. Dobre kawy, jedzenie i drinki przyciągają nie tylko lokalną społeczność, ale i wielu turystów. Czasami odbywają się tam koncerty z muzyką szanty czy lokalnych zespołów. Jeśli ktoś pragnie poczuć się wilkiem morskim, to właśnie ta kawiarnia jest idealna dla niego. Zawsze pełna ludzi nawet po sezonie, jest jedną z bardziej rozpoznawalnych restauracjo – kawiarni w Gdyni i funkcjonuje już od wielu długich lat. Przechadzając się po bulwarze, nie sposób o nią nie zahaczyć. ,,F. Minga” i ,,Del Mar” razem z ,,Contrast Cafe’’ stanowią idealne dopełnienie nadmorskiego klimatu.

Podsumowując, opisane kawiarnie zaspokoją nawet największych smakoszy kawy, którzy jednocześnie pragną napoić swoją duszę doznaniami artystycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 7 =