Spacer po trójmiejskich kawiarniach część 2

Źródło: https://www.facebook.com/PROJEKTcafeSopot/photos/pb.100081904861752.-2207520000./155249737179415/?type=3

Spacer po kawiarniach trwa! Są to lokale chętnie odwiedzane przez tysiące ludzi, a dzięki nim całe Trójmiasto nabiera barw i kolorów. Istnieją te bardziej wyrafinowane, droższe oraz te z ciekawym wyglądem, czy na kieszeń studenta. To nie tylko miejsca, gdzie można napić się kawy, ale również są strefą spotkań. Niektórzy odwiedzający wchodzą do lokalu tylko wtedy, gdy jest w nim coś magicznego i przyciągającego uwagę w wystroju. Jednakowo wyglądające pomieszczenia, nudzą oraz odstraszają, dlatego dziś każda kawiarnia wygląda inaczej, przez co wystarczy jedno spojrzenie, aby zachęcić nas do pozostania na dłużej. Im ciekawszy wygląd, tym więcej gości, dlatego niezliczona ilość kawiarni z nietypowymi wystrojami znajduje się w Trójmieście.

Zatrzymajmy się na chwilę w Sopocie, to tutaj na tak zwanym Monciaku znajduje się kawiarnia ,,PROJEKT.cafe. Można ją znaleźć na ulicy Generała Kazimierza Pułaskiego 19/2. To właśnie przez jej nietypowy wystrój tak wiele osób pragnie ją odwiedzić. Kawiarnia wygląda jak wyciągnięta z komiksu, bądź narysowana na kartce. Przedstawia bardzo nietypowy koncept, który został dobrze zrealizowany. Jest to pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Przez swoje niezwykłe wnętrze robi duże wrażenie na odwiedzających. Muszę przyznać, gdy sama tam byłam, bardzo mnie zaciekawiła, jednak po dłuższym czasie powstał mętlik w mojej głowie spowodowany brakiem barw. Nie tylko ściany prezentują efekt 2D, ale również wszystkie meble, podłoga, sufit oraz drzwi. Biała oraz czarna farba potrafią wywołać brawurowy efekt. Cały pomysł został zrealizowany perfekcyjnie i nie znajdzie się żadne niedopracowane miejsce w tym lokalu. Będąc w środku, możemy się poczuć jak rysunkowa postać. Jedno jest pewne, w Trójmieście drugiej podobnej kawiarni się nie znajdzie. Kawa jest sprzedawana w przystępnej cenie, a oprócz niej możemy skosztować dość drogich ciast, różnorodnych tart oraz czegoś mocniejszego.

Wiele osób uwielbia serial ,,Przyjaciele i nie jeden kojarzy słynną serialową kawiarnię, na wzór której pojawił się lokal w Gdańsku. Chociaż ostatni odcinek serii pojawił się w 2004 roku, liczna ilość wielbicieli ogląda go na okrągło, a wielu z nich marzy o tym, aby skosztować kawy w tym klimatycznym miejscu z serialu i poczuć się jak jedna z głównych postaci słynnej grupy przyjaciół. ,,Coffee Perk znajduje się na Opata Jacka Rybińskiego 11 w dzielnicy Oliwa. Miejsce zachwyci wszystkich fanów i nie tylko! Przytulna kawiarenka, pełna kolorów i motywów z serialu do tego pyszna kawa i ciacho. Lokal nie jest zbyt wielki, lecz wystarczający, aby z widokiem na Park Oliwski rozkoszować się kubkiem kawy w atmosferze z ulubionego serialu. Słynne fioletowe drzwi z żółtą ramką, wszystkim znana kanapa, czy obrazy z pop-artu dopełniają to miejsce. Jest w sam raz na poznanie nowych osób, czy przyprowadzenie przyjaciół na długie godziny rozmów. W tak przytulnym i genialnie umeblowanym miejscu świetna atmosfera, w dobrym gronie osób jest gwarantowana. Mam nadzieję, że lokal w przyszłości rozwinie się i stanie chociaż trochę większy.

Kawiarnia kojarząca się ze szkolną lekturą, znajduje się na Starym Mieście w Gdańsku. ,,Józef K.” mieści się na ulicy Piwnej 1/2, blisko kościoła Mariackiego. Już sama nazwa tego miejsca powinna się nam kojarzyć z postacią literacką, pojawiającą się w ,,Procesie Józefa Kafki. Sam autor tekstu tworzył swoje wybitne dzieła w kawiarni za granicą przy filiżance kawy. ,,Józef K.” jest spowity w wiele różnorodnych przedmiotów codziennego użytku i starych ksiąg, które znajdują się pośród kolorowych świateł i witraży, w klimatycznym półmroku. Otaczające ludzi obrazy, butelki i gałęzie drzew sprawiają, że każdy mógłby się przenieść w jakieś magiczne, literackie miejsce, w którym można się zgubić. Kanapa na podwyższeniu, czy stolik na końcu metalowej kładki wzbudzają zachętę do zajęcia miejsca wśród poduszek i obserwowania innych z góry. Za dnia jest to kawiarnia, która w nocy zmienia się w pub z ciekawymi trunkami. Jedzenie i napoje są bardzo dobre i podawane na barwnej zastawie. Sam bar przypomina stoisko alchemika z wypełnionymi kolorowymi płynami karafkami. Oprócz wielu przedmiotów, w kawiarni znajdują się również sporych rozmiarów modele żurawi i innych mechanizmów ze stoczni. Tak szczegółowy wystrój nie sprawia wrażenia kiczu, lecz dziwnego rodzaju przytulnej atmosfery, gdzie każdy może się swobodnie schować w cieniu lamp.

To jedne z najciekawszych, pod względem designu, kawiarenek w Trójmieście, jednak podróż się na nich nie skończy. Wiele innych czeka jeszcze na odkrycie i zwiedzenie, a także spróbowanie w nich przeróżnych kaw. Spacer po tych niezwykłych miejscach może urozmaicić dzień, a także utkwi w pamięci odkrywającego jako miłe wspomnienie.