Magia świąt na ekranie, czyli filmy na grudniowy wieczór

Fot. Listy do M2 (2018)/ źródło: biuro prasowe, kino świat

Zaczął się grudzień. Wszyscy dobrze wiemy z czym to się wiąże. Większość z nas wyczekuje świąt, a został już nieco ponad tydzień. Nadszedł magiczny czas w roku , który powinniśmy wykorzystać jak najlepiej. Jarmarki, oglądanie filmów świątecznych, wyprawy na łyżwy, grzańce – to wszystko kojarzy nam się z okresem przedświątecznym. Dziś zajmiemy się najlepszymi pozycjami do obejrzenia w grudniowy wieczór.

Co nowego?

Fot. Uwierz w Mikołaja (2023)/ źródło: biuro prasowe, kino świat

10 listopada do kin trafił film Uwierz w Mikołaja w reżyserii Anny Wieczur. Żeby zachęcić Was do pójścia na film, nie mogę zaspojlerować i streścić fabuły, ale postaram się w najprostszy sposób przedstawić o czym jest film. Gwiazdorska obsada: Cezary Żak, Agnieszka Więdłocha, Teresa Lipowska czy Mateusz Janicki, to tylko część aktorów, którzy pojawiają się w świątecznej komedii. Bohaterowie mierzą się z trudnymi sytuacjami życiowymi, muszą przetrwać trudny okres w swoim życiu, a wszystkiemu towarzyszy czas zbliżających się świąt. Film podniesie na duchu każdego widza. Obserwując jak postacie znajdują miłość, a także spokój życiowy będziemy wzruszeni. Magia świąt ukazana poprzez sceny z kolędowania w domu starców, pomoc dzielnicowego dla Anny i jej córki Zosi, wątek zdradzonej Agnieszki, która w tarapatach odnajduje miłość życia. Film jest prosty i lekki, czyli w sam raz na zimowy, grudniowy wieczór bez planów. Wyjmijcie kalendarze i zanotujcie wizytę w kinie. Na pewno nie pożałujecie.

8 grudnia w kinach pojawiła się kolejna świąteczna pozycja: Najpiękniejsze święta, a tuż przed wigilią, bo 22 grudnia kina zagrają film z 2022 roku Szczęśliwe święta. 

Grudzień z polskimi komediami

Przejdźmy teraz do filmów, które każdy mógł już zobaczyć. Ekranizacje te są bardzo znane, ale mimo to powinny się znaleźć na waszej liście. Zaczniemy od Listów do MDo tej pory powstało pięć filmów przedstawiających świąteczne zawirowania bohaterów. Ale czy warto oglądać każdą część? Zdania na pewno będą podzielone, ale do swojego grudniowego kalendarza z filmami warto dodać dwie pierwsze części.

Historia prezentera radiowego, w którego rolę wcielił się Maciej Stuhr, opowiada o samotnym ojcu. Mikołaj (Maciej Stuhr) zostaje zmuszony do spędzenia wigilijnego wieczoru w pracy i musi zostawić swojego synka samego w domu. Z pomocą przyjdzie poznana przypadkowo Doris (Roma Gąsiorowska). Kto nie oglądał filmu może domyślić się jak zakończy się ten wątek. Szczepan (Piotr Adamczyk) wzruszy każdego swoimi przygodami. Próbując ocalić swoje małżeństwo z Kariną (Agnieszka Dygant) napotka na drodze kłopoty. Zaś w rolę złego Mikołaja wcielił się Tomasz Karolak, który rozbawi wszystkich do łez. Produkcja inspirowana brytyjską komedią To właśnie miłość skradła serca wielu Polaków. Gwiazdorska obsada i przygody ludzi szukających miłości to idealna propozycja na grudniowy wieczór.

grudniowy wieczór

Fot. Planeta Singli 2 (2018)/ źródło: biuro prasowe, kino świat

Planeta Singli 2, czyli komedia romantyczna którą uwielbiają kobiety! W roli głównej Agnieszka Więdłocha i Maciej Stuhr. Kontynuacja pierwszej części przedstawia historię Ani i Tomka, którzy poznali się przez internet. Tomek jest znanym komikiem, posiadającym swoje show w telewizji. Opowiada w nim o swoich randkach z internetu. Jednak gdy pierwsze zauroczenie mija i okazuje się, że różnic między tą dwójką jest naprawdę wiele, para nie potrafi dojść do porozumienia i postanawia się rozstać. Zanim ogłoszą to publicznie są zmuszeni do przeprowadzenia wspólnie świątecznego show i udawania miłości. Przeszkodą będzie Aleksander (Kamil Kula), który będzie próbował rozkochać w sobie Anię. Jak zakończy się ta historia? Przekonajcie się sami!

Kultowe hity na grudniowy wieczór

Każdy spodziewa się co jest ukryte pod tym nagłówkiem. Oczywiście Kevin sam w domu Kevin sam w Nowym Jorku. Te dwa tytuły wpisały się na stałe w grudniowy repertuar. W niektórych domach oglądanie przygód przebiegłego chłopca stało się tradycją. Nie mogło zabraknąć tych filmów również w naszym zestawieniu. Kevin, o którym zapomina rodzina, zostaje sam. W tym czasie do jego domu chcą włamać się złodzieje. Czy im się to uda? Myślę, że każdy zna odpowiedź. Warto zrobić sobie herbatkę z pomarańczą i cynamonem i przypomnieć sobie zabawne losy Kevina.

Czy da się ominąć święta? Na taki pomysł wpadł z kolei Luther Krank (Tim Allen). Mężczyzna wpada na niego gdy jego córka postanawia wyjechać tuż przed samymi świętami. Nie chce spędzać tego czasu bez swojej córki, więc razem z żoną (Jamie Lee Curtis) decyduje się na luksusowy rejs. Sąsiedzi i znajomi z pracy nie są zadowoleni z tego pomysłu. Wywierają presję na Krankach, aby wywiesili chociaż światełka i postawili ozdoby przed domem. Cały plan psuje się po telefonie córki, która oznajmia, że pojawi się jednak w domu na święta, przyjeżdżająć wraz z narzeczonym. Co zastanie dziewczyna i jej chłopak? Czy rodzice zdążą wprowadzić atmosferę świąt? Odpowiedzi na te pytania poznacie po obejrzeniu komedii Święta last minute

Netflixowe skarby

Seria trzech filmów na netflixie Świąteczny książę może być mniej znana, ale z pewnością jest warta uwagi. Pierwsza część opowiada historię młodej dziennikarki Amber (Rose Mclver). Reporterka ma za zadanie udawać guwernantkę i po kryjomu zrobić materiał o rodzinie królewskiej, a dokładniej o nieodpowiedzialnym księciu Richardzie (Ben Lamb), który wkrótce ma zostać królem Aldovii. Niespodziewanie kobieta zakochuje się ze wzajemnością w Richardzie i uczestniczy w królewskiej intrydze. Przed koronacją rodzina musi rozwiązać zagadki i dowiedzieć się kto jest przeciwny temu, by książę objął panowanie. Druga część opowiada o królewskim weselu, zaś trzecia nosi nazwę Świąteczny książę: królewskie dziecko. Już po tytułach możemy domyślać się głównych wątków. Seria idealna aby usiąść z całą rodziną przy gorącej czekoladzie i spędzić czas razem. 

Czy są wśród nas single, którzy już za momencik zostaną obrzuceni niewygodnymi pytaniami przy wigilijnym stole? To właśnie spotyka bohaterkę komedii Randki od świętaSloane (Emma Roberts) przeżyła trudne rozstanie ze swoim chłopakiem i została jedyną singielką wśród swoich bliskich. Po spędzeniu świąt samotnie młoda kobieta jest bliska załamania. Miedługo sylwester a ona wciąż sama. W dodatku mama przypomina jej, że musi się pospieszyć ze znalezieniem partnera. Na drodze Sloane pojawia się Jackson (Luke Bracey), który przeżył wigilię w taki sam sposób. Zrozpaczeni zawierają między sobą umowę, będą spotykali się jedynie podczas ważnych okazji i udawali parę. Tak rozpoczyna się historia tej dwójki. Jak się zakończy? Czy połączy ich coś więcej? Musisz to sprawdzić!

Czy marnujemy czas podczas oglądania filmów?

Świąteczne filmy mają zazwyczaj prostą fabułę, ale jest to zrobione celowo. Takie produkcje powinny być lekkie i idealne na grudniowy wieczór po pracy, szkole czy zajęciach. To właśnie w grudniu jesteśmy najbardziej zabiegani, a przecież powinniśmy mieć czas dla siebie. Uniwersalne wartości przedstawione w filmach skłonią nas do refleksji i zmuszą abyśmy poświęcili czas sobie. Dlatego oglądanie prostych, świątecznych filmów to nie strata czasu! Robimy to dla siebie i dla bliskich, z którymi chcemy spędzić czas. Miłego oglądania!

A jeśli wciąż Wam mało – sprawdźcie inne propozycje: 5 pokrzepiających filmów na święta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *