Gram rolę Matki, a Ty?- Zapowiedź spotkania

Plakat pierwszego spotkania “Gram rolę Matki, a Ty?” /projekt: Patrycja Lniska

Redakcja CDN wraz Kinem Kameralnym Cafe  zapraszają na ciąg spotkań filmowych pt. Okryci ciałem, czyli filmowe poszukiwanie własnej tożsamości. Za pomocą prelekcji i narracji filmowej rozpoczniemy  poszukiwanie odpowiedzi na pytania : Jak współczesne kino przedstawia cielesność? Jakie jest jego znaczenie w społeczeństwie, kulturze? Czy ciało nas określa, stanowi o naszej atrakcyjności, a może jej braku? Czy jest dla nas ważne, potrafimy je szanować?

Gram rolę matki, a ty? to nazwa pierwszego spotkania z omawianego cyklu. Na spotkaniu omówimy mity przypisywane macierzyństwu i rodzicielstwu. Prześwietlimy obraz polskiej matki i obraz “idealnych” mam z Instagrama. Będzie także poruszona kwestia depresji w trackie i po ciąży.  Nie zabraknie słów o misji i znaczeniu macierzyństwa.

Dr Magdalena Chrzan-Dętkoś /materiały prasowe

Gościnią  pierwszego spotkania będzie Dr Magdalena Chrzan-Dętkoś – psycholożka i certyfikowana psychoterapeutka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, autorka publikacji dotyczących rozwoju wcześniaków oraz leczenia i profilaktyki depresji poporodowej oraz depresji ciężarnych. Koordynatorka merytoryczna programu profilaktycznego Przystanek Mama.

Po prelekcji  zaprezentujemy film Córka z 2021 r. w reżyserii Maggie Gyllenhaal. Film jest ekranizacją powieści Eleny Ferrante i rzuca światło na tematy macierzyństwa, seksualności i kobiecej samorealizacji. Główna bohaterka Leda udaje się na wakacje do Grecji. Planuje tam odetchnąć i miło spędzić urlop na prywatnej plaży. Jej wakacyjne plany zakłóca  jednak ekscentryczna rodzina zamieszkująca willę na wyspie. Produkcja stara się odpowiedzieć m.in pytanie: Czy macierzyństwo musi być pracą na cały etat?

Pierwsze spotkanie cyklu odbędzie się 20 grudnia 2023 r. o godz. 17:30 w Kinie Kameralnym Cafe (ul. Lektykarska 4).

Specjalna cena biletów: 20 zł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *