PRZEGLĄD WEEKENDOWY 18.12-20.12

1521085__krJak mówi staropolskie przysłowie: „Robota nie zając, nie ucieknie”. Nic się nie stanie jeśli odłożycie na później świąteczne porządki, pieczenie pierników czy przystrajanie domostwa. Na ten weekend przygotowaliśmy dla Was bowiem najlepsze atrakcje, które pozwolą choć na chwilę rozerwać się przed bożonarodzeniową sielanką.

Już w ten piątek wystartuje wyjątkowy Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Najnowsze projekcje artystów ze Wschodu zagoszczą w klubie Żak w dniach 18-23 grudnia. Bilety: 16 zł – normalne / 14 zł – studenci i uczniowie / 12 zł – seniorzy i KARTA DO KULTURY/ 8 zł – za okazaniem Karty Dużej Rodziny / Poniedziałki „za dyszkę”: 10 zł.

Teatr Wybrzeże zaprasza natomiast na spektakl „Kto się boi Virginii Woolf?”. To sztuka niezwykle wielowymiarowa, ostra, śmieszna i straszna. Wyreżyserował ją doskonale znany trójmiejskiej publiczności – Grzegorz Wiśniewski. W główne role wcielą się: Katarzyna Dałek, Piotr Biedroń, Dorota Kolak i Mirosław Baka. Ceny biletów 40-50 zł. Początek o godz. 19:00.

Przypominamy, że również w ten dzień rusza druga edycja  „Drug’n’Roll Night”. Jest to cykl koncertów hip-hopowych organizowanych w wejherowskim klubie Amnesia. Gwiazdami wieczoru będą Leh oraz Otsochodzi. Impreza rozpocznie się o godz. 21:00. Bilety: 10 zł. Dostępne w kasie klubu.

Również w piątek startuje I Jarmark Kreatywny na Halach Targowych w Gdyni. W dniach 18-19 grudnia będziecie mieli okazję spotkać w tym miejscu utalentowanych trójmiejskich artystów, którzy pomogą Wam w przygotowaniu kreatywnego i unikalnego prezentu świątecznego. Wstęp wolny!

star-wars-force-awakens-official-posterKina przeżyją za to istne oblężenie. Wszystko to za sprawą premiery najnowszej części „Star Wars”.  Na ekranach pojawi się już siódma odsłona kosmicznej sagi – „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”. Historia rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”. Szczegóły fabuły owiane są tajemnicą. Jednak wiadomo, że w filmie zobaczymy m.in. Harrisona Forda, Carrie Fisher oraz Marka Hamilla. Oprócz nich pojawią się jeszcze Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Andy Serkis czy Domhnall Gleeson.

W sobotę (19 grudnia) zapraszamy do Ergo Areny na wyjątkowe widowisko – LORD OF THE DANCE!”. Irlandzki spektakl taneczny stworzył Michaela Flatley, wykorzystując w nim muzykę Ronana Hardimana. Początek od godz. 18:00. Ceny biletów zaczynają się od 125 zł. Można je nabyć w kasie Ergo Areny, w salonach Empiku, a także na stronach internetowych: Makroconcert, eBilet oraz Eventim.

Spragnionym muzyki polecamy natomiast wyjątkowo folkową noc w gdańskim klubie B90. Na scenie pojawią się Arkona, Heidevolk, Mestatöll, Dalriada oraz JarZ kolei Stary Maneż zaprasza w tym dniu na koncert Kuby Badacha, który zmierzy się z repertuarem legendy polskiej piosenki – Andrzeja Zauchy.

W niedzielę polecamy wybrać się do gdyńskiego Teatru Muzycznego na „Dziadka do orzechów”. Balet do muzyki Piotra Czajkowskiego wykona Moscow City Ballet. Ta renomowana grupa zdobyła w Polsce uznanie i podziw tysięcy wielbicieli tej sztuki. Prezentuje ona perfekcyjną technikę tańca i klasyczny repertuar w wykonaniu utalentowanych tancerzy, wywodzących się z najlepszych szkół baletowych Rosji i Ukrainy. Ceny biletów 120 zł, 140 zł i 160 zł. Start o godz. 20:00.

Tego dnia gdański klub Parlament będzie należał do Fisza, Emade i Wojciecha Waglewskiego. Rodzinny projekt muzyczny zaprezentuje swoje najlepsze utwory nie tylko z krążka „Matka, Bóg, Syn”, ale także z wcześniejszych publikacji. Początek o godz. 20:00. Pragnienie wspólnego kolędowania zaspokoi natomiast zespół Zakopower, który zachęca do świętowania w gdyńskim klubie Pokład. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Niech Moc będzie z wami w ten weekend!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *