Folkowa noc w B90 – Arkona, Heidevolk i inni

ArkonaW sobotni wieczór (19.12) B90 zamieni się w pradawną świątynię, w której odprawiać będziemy muzyczne obrzędy. Bądźcie gotowi na to niewiarygodne folkowe natarcie. W klubie zagrają bowiem Arkona, Heidevolk, Mestatöll, Dalriada oraz Jar.

Tak doniosłego metalowego wydarzenia nie można przegapić! W ten jeden wieczór na scenie gdańskiego klubu wystąpi aż pięć zespołów, do których opisania powinny posłużyć określenia: magia dźwięków, rzucanie uroku oraz nieokiełznany duch wolności.

Gwiazdami święcącymi w B90 najjaśniej będą dwie słynne kapele – rosyjska Arkona oraz holenderski Heidevolk!
Twórczość artystów ze wschodu cieszy się niesłabnącą popularnością w kręgu polskich entuzjastów słowiańskiej muzyki metalowej. Występ najbardziej rozpoznawalnej folkowej formacji z Rosji to niewiarygodne przeżycie – przede wszystkim ze względu na unikatowy głos „niedźwiedzicy” Maschy. Dziewczyna wydaje ze swojego gardła nie tylko przeraźliwe ryki, ale także melodyjne pieśni, które wręcz oczarowują widownię. Spektakl, jakim są występy Arkony, sprawia, że atmosfera staje się ognista.

Pogańscy bogowie nie poprzestają jednak na występie rosyjskiego zespołu. Do B90 zsyłają także holenderską grupę Heidevolk. Koncerty wojowniczych muzyków to prawdziwe uczty dla oka i ucha. Brodaci panowie dosłownie zaklinają swe instrumenty, po to, aby uraczyć nas bezkompromisowymi melodiami. Powodem do świętowania razem z Heidevolk jest niewątpliwie promocja wydanego wiosną krążka „Velua”. Na scenie rozpęta się więc istne piekło!

Pytanie, czy klub B90 może czuć się bezpieczny? Istnieje przecież ogromna szansa, że stanie on w płomieniach! Poza rosyjską i holenderską kapelą zagrają bowiem kolejne świetne składy: Metsatöll z Estonii, Dalriada z Węgier, a także polski zespół Jar! Już teraz kręci się nam w głowie od nadmiaru emocji – co więc czeka widownię na koncercie? Aby to sprawdzić, musicie wybrać się w sobotę do Gdańska. Jedno jest pewne, tej nocy folk metal zawładnie waszymi zmysłami!

Gdzie: Klub B90, Gdańsk, ul. Doki 1

Kiedy: 19.12.15r., godzina 19:00

Bilety: 70 złotych w przedsprzedaży/80 złotych w dniu koncertu. Do kupienia w kasie klubu oraz na stronie Soundrive Tickets.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *