Kuba Badach i piosenki Zauchy w Starym Maneżu

mat. prasowe

mat. prasowe

Tuż przed Świętami, bo 19 grudnia, Stary Maneż wypełnią wyjątkowe dźwięki. Doceniany wokalista młodego pokolenia zaśpiewa utwory legendy polskiej piosenki. Mowa oczywiście o koncercie Kuby Badacha, który wystąpi z repertuarem Andrzeja Zauchy. 

Kuba Badach to wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny; lider zespołu Poluzjanci oraz członek grupy The Globetrotters. Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana. W 1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której jest absolwentem. Dwukrotny zdobywca nagrody Fryderyk w kategorii Wokalista Roku.

Na koncercie pojawią się piosenki, które znalazły się na płycie Kuby, pt. „Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny”. Nie zabraknie więc takich przebojów, jak „Bądź moim natchnieniem” czy „Byłaś serca biciem”. Utwory jednak zabrzmią w nowych, autorskich aranżacjach powstałych przy współpracy artysty z Jackiem Piskorzem. To moje podziękowanie dla Zauchy. Nie wiem, być może machnąłby ręką zniesmaczony, słysząc słowo hołd… Ale to zaszczyt śpiewać jego utwory… – opowiada o albumie Badach. Kuba  wystąpi z zespołem w składzie: Jacek Piskorz – fortepian, Michał Barański – kontrabas, Robert Luty – perkusja, Maciej Kociński – saksofony.

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

Kiedy: 19 grudnia, sobota, o 19.00

Bilety: 40 – 85 zł

Polecamy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 3 =