PRZEGLĄD WEEKENDOWY 11.12-13.12

1509655__krDo Bożego Narodzenia zostały zaledwie dwa tygodnie. Nie oznacza to jednak, że Trójmiasto wpada w świąteczny letarg. Wręcz przeciwnie, wszystko zdaje się nabierać tempa. Zbliżający się weekend zapowiada się niezwykle interesująco, co będziemy chcieli Wam udowodnić.

W piątkowy wieczór polecamy wybrać się do Teatru Gdynia Główna, gdzie odbędzie się premiera spektaklu „Pomiędzy”. Sztuka porusza problematykę wolności osobistej, wolności totalnej, pierwotnej, zbliżającej się do Absloutu. Inspiracją do jej powstania był dramat Witolda Gombrowicza pt. „Ślub”. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 19:00. Za bilety ulgowe trzeba będzie zapłacić 20 zł.

Gdański Teatr Szekspirowski zaprasza natomiast na koncert Kasi Nosowskiej, która zaprezentuje najważniejsze i najbardziej znane utwory ze swojej solowej działalności. Początek o godzinie 20:00. Bilety w cenie 50 zł.

Kino również kusi ciekawymi premierami. Na wielkich ekranach pojawi się film Seana Bakera – „Mandarynka”. Amerykański dramat opowiada historię prostytutki, która opuszcza areszt w wigilijny wieczór, by odnaleźć swojego niewiernego partnera. Polecamy Wam również projekt Jeppe Røndego pt. „Tajemnice Bridgend”. Jest to opowieść o nastoletniej dziewczynie – Sarze, która powraca wraz z ojcem (funkcjonariuszem policji) do walijskiej miejscowości, gdzie trwa właśnie fala samobójstw młodych ludzi.

Przypominamy również, że w ten piątek rusza piąta edycja „Menażek”, czyli Studenckich Spotkań Podróżniczych. Będzie on trwać przez cały weekend. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (aula S209). Wstęp wolny!

Sobota zapowiada się natomiast niezwykle muzycznie. Gdański Teatr Szekspirowski będzie świętował 100. Urodziny Franka Sinatry – jednego z najsławniejszych muzyków  XX wieku. Z tej okazji Jan Konop Big Band i Michał Kuczyński na nowo zinterpretują największe przeboje legendy jazzu. Start o godzinie 20:00. W tym samym czasie wirtuoz skrzypiec – Jelonek zaczaruje gdański Klub Parlament. Występ artysty odbędzie się w ramach jego trasy koncertowej  „Chu Chu Chaaaa! Chu Chu Chaaaa!”.

Sopocki Klub Studentka opanuje natomiast hip-hopowy duet –  Buka i Rahim, którzy będą promować swoje najnowsze dzieło pt. „Optymistycznie”. Impreza rozpocznie się o godzinie 21:00.

Ciekawe wydarzenie szykuje się w sobotni wieczór w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. W rolę pieśniarki wcieli się Stanisława Celińska, która będzie promować swoją najnowszą płytę „Atramentowa”. Wspomagać ją w tym będzie wokalista Muniek Staszczyk, znany z zespołu T.LOVE. Ceny biletów oscylują w granicach 80-150 zł. Początek recitalu o godzinie 19:00.

hospicjum Bursztynowa PrzystańW niedzielę zachęcamy do udziału w imprezie charytatywnej na rzecz hospicjum Bursztynowa Przystań. W programie między innymi wystawa i aukcja prac artystów, bankiet oraz koncert kolęd w wykonaniu Pauli Konopczyńskiej, przy akompaniamencie saksofonu i pianina. Akcję można wesprzeć wykupując cegiełkę wstępu, licytując dzieła artystów, wrzucając darowiznę do hospicyjnej puszki, a także przynosząc dary potrzebne podopiecznym. Początek o godz. 17:00.

Również w niedzielę zapraszamy do Opery Bałtyckiej na „Straszny Dwór”, największe dzieło Stanisława Moniuszki. Początek o godz. 19:00.

W gdyńskim klubie Ucho po raz kolejny pojawi się Coma. Początek o godz. 20:00Bilety: 50 zł-53 zł (Eventim) / 60 zł (w dniu koncertu). Do kupienia w kasie klubu, punktach Eventimu  i salonach Empik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *