100. Urodziny Franka Sinatry w Teatrze Szekspirowskim

SinatraTwórczość Franka Sinatry na nowo odżyje w gdańskim Teatrze Szekspirowskim już 12 grudnia. Jan Konop Big Band i Michał Kuczyński szykują wyjątkowe widowisko z największymi przebojami legendy jazzu. Wszystko to z okazji setnych urodzin artysty.

Frank Sinatra to jeden z najsławniejszych wokalistów ubiegłego wieku. Jego technika śpiewania i głęboki głos zostały docenione na całym świecie. Muzyk bardzo dobrze sprawdzał się również za kamerą filmową. Świadczyć o tym może statuetka Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za film „Stąd do wieczności”.

Wielu artystów wzoruje się na tej legendzie, w tym Jan Konop Big Band który powstał w 2009 roku i składa się z czternastu muzyków z Trójmiasta. Tworzą go absolwenci Wydziałów Jazzowych Akademii Muzycznych z Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania oraz Łodzi. Działalność zespołu skupia się na propagowaniu muzyki jazzowej. Z kolei Michał Kuczyński to znany z programu „Must Be The Music” wokalista, ale również kompozytor i autor tekstów. Jego idolami są największe gwiazdy tego gatunku, takie jak Ella Fitzgerald czy właśnie Sinatra. Obecnie studiuje na ostatnim roku AM w Gdańsku.

Największe przeboje Sinatry zabrzmią już w tę sobotę. Nie zabraknie wśród nich takich utworów jak „My Way”, „I’ve Got You Under My Skin”, „Strangers in the Night”, „Come Fly With Me” czy „New York, New York!”.

Kiedy: 12 grudnia, godz. 20:00

Gdzie: Gdański Teatr Szekspirowski (ul. Bogusławskiego 1, Gdańsk Śródmieście)

Bilety: strefa A – 70 zł, strefa B – 50 zł, strefa C i D – 35 zł. Do kupienia w kasie teatru lub na ich stronie internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =