Buka i Rahim zagrają w Sopocie

buka rahimPo świetnie przyjętej kolaboracji, która zaowocowała wydaniem płyty „Optymistycznie”, nadszedł czas na trójmiejski koncert premierowy promujący najnowsze dzieło Buki i Rahima. Muzycy już 12 grudnia zagrają w sopockim klubie Studentka.

Buka, czyli Mateusz Daniecki, jest nieodłącznie związany z trójmiejską sceną za sprawą formacji SumaStyli. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki świetnym solowym albumom, tym samym na stałe wpisując się w kanon polskiej kultury hip-hop. Ostatnie dwa lata okazały się być jednak najbardziej owocnymi jeżeli chodzi o sukces komercyjny. W tym czasie wziął on udział w projektach takich muzyków jak Tau, L.U.C, Pawbeats, Vixen czy K2. Ta ostatnia kolaboracja okazała się być strzałem w dziesiątkę, bowiem numer „1 Moment” stał się sukcesem na skalę kraju, co potwierdza licznik wyświetleń na YouTube.

Rahim, czyli Sebastian Salbert, to stary wyjadacz w branży. Niegdyś związany z formacją Paktofonika, dzięki której wzbił się na wyżyny swych umiejętności. Dziś tworzy indywidualnie, w zespole, a do tego jest właścicielem wytwórni MaxFloRec. Od 2003 roku wraz z Fokusem i DJ Bambusem tworzy Pokahontaz, z którym wydał 4 albumy studyjne. Najnowszy z nich, zatytułowany „Reversal”, okrył się złotem i sprzedał w ilości sztuk przekraczającej 15 tysięcy.

Teraz obaj muzycy postanowili połączyć swoje siły i 30 października ukazała się ich wspólna płyta, zatytułowana „Optymistycznie”. Materiał zebrał sporo pochwał w wielu mediach muzycznych, a to za sprawą swego pozytywnego wydźwięku. W jednym z najnowszych wywiadów duet zdradził, że na każdy z koncertów trasy promocyjnej szykują kawał dobrej muzyki. Obok kawałków znanych z najnowszego krążka, nie zabraknie też największych solowych dzieł, które okraszą całe widowisko. Jak zatem Buka i Rahim zaprezentują się w praktyce? Warto się o tym przekonać przychodząc na sopocki koncert do Studentki!

 

Kiedy? 12 listopada, godz. 21:00

Gdzie? Klub Studentka, ul. Armii Krajowej 111, Sopot

Bilety: 25 zł

Wszelkie dodatkowe informacje odnośnie koncertu znajdują się na wydarzeniu pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *