Pomiędzy – premiera w Teatrze Gdynia Główna

fot. materiały promocyjne

fot. materiały promocyjne

Teatr Gdynia Główna bierze na warsztat jeden z najbardziej znanych tekstów Gombrowicza. Co z tego wyniknie? Przekonać się będzie można 11 grudnia na premierze spektaklu.

“Ślub” Witolda Gombrowicza to dramat, którego głównym obszarem poszukiwań jest problem wolności osobistej , wolności totalnej, pierwotnej, zbliżającej się do Absolutu.

Ślub to zrytualizowany obrzęd Świata zewnętrznego, który sankcjonuje swoim prawem powstanie symbolu rodziny. Czy to obyczaj, kultura, religia dają prawo do związku, czy też jest to indywidualny wybór jednostki, nieskrępowana decyzja woli? Główny bohater dramatu Henryk, powołany do odegrania roli w tym świecie i sztucznie wierzący w swoją tożsamość, po powrocie z wojny zdaje sobie sprawę z ciągłych, nieustannych przemian zależnych od ludzi, których napotyka. Gotowy do walki ze stereotypami ludzkimi rozpoczyna samotną bitwę o swoje JA w świecie zdegradowanym i zafałszowanym. Czy te wszystkie doświadczenia podczas całego procesu pozwolą Henrykowi odkryć w sobie autentyczność, wolność i zrozumieć własne Ja. Czy tę walkę wygra? Zobaczymy.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak. Obsada: Ida Bocian; Łukasz Dobrowolski; Marek Sadowski/Jeremiasz Gzyl; Bartłomiej Sudak.

Kiedy: 11 grudnia (premiera) o 19.00

Gdzie: Teatr Gdynia Główna

Bilety: ulgowy 20 zł, normalny 30 zł

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *