Wakacyjny przegląd polskich festiwali hip-hopowych

ełk hhMaj – juwenalia, czerwiec – sesja. Dwa miesiące pełne wrażeń dla każdego studenta, a po nich zasłużony odpoczynek. Najwyższy czas na zaplanowanie wakacji. Przedstawiamy wakacyjny przegląd polskich festiwali hip-hopowych.

Hip Hop Raport Projekt Ełk

Od 3 do 6 lipca na Plaży Miejskiej w Ełku, niezależnie od pogody, będzie naprawdę gorąco. 56 artystów sprawi, że festiwal zostanie zapamiętany jako największe w Polsce hip-hopowe wydarzenie 2014 roku. Pierwszego dnia będzie można za darmo wziąć udział w konkursach graffiti, oglądać b-boyów z całej Polski, a sportowi zapaleńcy zagrają w siatkówkę, koszykówkę, czy piłkę plażową. Ponadto znajdzie się miejsce dla c-walkerów i parkourowców. Kolejne dni upłyną pod hasłem koncertów. W piątek, 4 lipca, na scenie zobaczymy: Liroya, Wzgórze Ya-Pa 3, Molestę Ewenement, Pokahontaz, Tego Typa Mesa, Bisza/B.O.K, Małpę, Zeusa, Bezczela, Metrowego, Vixena, Rezydenta, Sójsona i Betona oraz tajemniczo brzmiących gości specjalnych. W sobotę, 5 lipca, nowa porcja występów: Hemp Gru, Kali i Paluch, Peja/Slums Attack, JWP, Bez Cenzury, Siwers, Sobota, PMM, VNM, KaeN, NoN Koneksja, KęKę, W.E.N.A., Rasmentalism, Pyskaty, Eripe/Quebonafide, Planet ANM, Heavy Mental i kolejni goście specjalni. Niedziela, 6 lipca, będzie należała do: O.S.T.R., Sokoła i Marysi, DonGuralesko, PiH-a, Trzeciego Wymiaru, RH-, Shelleriniego i Koniego, Te-Trisa, Polskiej Wersji i Ak47, Solara i Białasa i Młodego PSZ oraz do dwójki gości specjalnych.  Każdego dnia, oprócz głównych wykonawców, wystąpią 2 składy supportowe. Jest to wręcz porażająca liczba występów. Ze względów organizacyjnych koncerty muszą zaczynać się stosunkowo wcześnie, kolejno o 14.45, 13.30 i ostatniego dnia start o 15.00. Imprezę poprowadzą Projekt Wan i RWS. Na festiwalu znajdą się również miejsca na inne przyjemności, jak strefa gastro, czy strefy do pływania kajakiem, rowerem wodnym itp. Pojawią się również stoiska z ubraniami i płytami. Na terenie festiwalu dostępne dwa pola namiotowe.

Kiedy? 3-6 lipca 2014 roku.

Gdzie? Plaża miejska w Ełku.

Za ile? Karnet trzydniowy w pierwszej puli wynosi 90 złotych, a w drugiej 105. Poza tym na każdy dzień można kupić bilet jednodniowy za 45 (I pula) i 50 (II pula) złotych.

Szczegółowe informacje: www.facebook.com/HHRPE.

The Wall Warsaw FestiwalThe Wall Warsaw Hip Hop Festival

12 lipca zdecydowanie warto zawitać do Warszawy na Tor Wyścigów Konnych Służewiec, ponieważ odbędzie się tam pierwsza edycja The Wall Warsaw Hip Hop Festival, prawdziwego święta kultury hip-hop. Na scenie wystąpią JWP/BC, Rasmentalism, Bisz, Hemp Gru, Quebonafide, Miuosh i Molesta Ewenement (kolejni artyści będą ogłaszani w najbliższym czasie). To jednak nie jedyny powód, dla którego ten festiwal zostanie zapamiętany na długo. Występy wyżej wymienionych artystów zwieńczy jedyny w swoim rodzaju koncert, podczas którego: 2cztery7, Sokół, Tede, Pono, Quebonafide, Mor W.A., Kosi, Łysol, Ero, Eldo, Siwers, Hades, Diox, Proximite (Małpa, Jinx), Pyskaty, W.E.N.A., Numer Raz, Rasmentalism i inni wykonają autorskie covery utworów z klasycznego debiutu Molesty. A wszystko to pod nowe aranżacje beatów ze „Skandalu”, grane na żywo przez Night Marks Electric Trio.

Imprezę rozpocznie graffiti jam przy słynnym murze wyścigowym – najdłuższej legalnej ścianie w Europie. Równocześnie jedna z hal legendarnego obiektu sportowego pomieści Street Market, czyli jedyne hiphopowe targi w Polsce. Wśród wystawców znajdą się m.in. najważniejsze polskie labele wydawnicze, popularne i niszowe marki odzieżowe, branżowe sklepy muzyczne i płytowe, czy wreszcie specjalistyczne czasopisma, poświęcone typowo miejskim zainteresowaniom. Nie zabraknie też miejsca na otwartą dyskusję – organizatorzy przygotowali cykl paneli z udziałem wybitnych reprezentantów kultury czterech elementów: artystów, aktywistów, dziennikarzy i hiphopowych przedsiębiorców. Wstęp na jam graffiti, Street Market i panele dyskusyjne jest bezpłatny.

Kiedy? 12 lipca 2014 roku.

Gdzie? Na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie przy ulicy Puławskiej 266.

Za ile? Do końca maja bilety kupicie za 49 złotych, do końca czerwca za 59 złotych, a później za 69. Dostępne są w sklepach stołecznych, SideOne (ul. Chmielna 21), Central Store ( ul. Chmielna 33), California Skateshop (al. Solidarności 82), Galeria Koloru (ul. Hoża 9a), Serum Sklep (Centrum Handlowe Land), Hempszop (ul. Dąbrowskiego 5a), w całej Polsce w stałych punktach sprzedaży sieci ebilet.pl, w salonach Empik oraz internetowo na stronach www.biletin.pl i www.ebilet.pl.

Szczegółowe informacje: www.facebook.com/thewallfestival.

HH na ŻywcaHip-Hop na Żywca                                 

W stolicy złocistego trunku, w malowniczo położonej beskidzkiej miejscowości już po raz czwarty odbędzie się plenerowa impreza pod nazwą Hip-Hop Na Żywca. 18 lipca 2014 na XIX-wiecznym dziedzińcu żywieckiego browaru oraz 19 lipca  na terenie żywieckiego amfiteatru i błoniach przylegających do niego, atrakcyjnie usytuowanych między rzeką a górskimi stokami, będą rozbrzmiewały dźwięki najlepszego polskiego rapu. Wakacyjny termin, bliskość natury i mnogość atrakcji regionalnych sprawia, że przyjazd na festiwal to znakomita okazja na ciekawe spędzenie urlopu ze znajomymi. Oprócz koncertów organizatorzy rokrocznie przygotowują atrakcje towarzyszące w postaci zawodów skate & bmx, bboy jam, graffiti jam, pokazy mountainboard, czy turniej street basket.

Line-up przedstawia się następująco: 18 lipca o godzinie 18.00 wystąpią Borixon, Sobota, Rasmentalism, KęKę, a 19 lipca o godzinie 15 pojawią się Tede, JWP/BC/Siwers, Paluch, Spinache/Reno/Proceente oraz Dwa Sławy.

Kiedy? 18-19 lipca 2014 roku.

Gdzie? Pierwszego dnia na XIX-wiecznym dziedzińcu żywieckiego browaru, a drugiego na terenie amfiteatru.

Za ile? Jeszcze nie podano informacji.

Szczegółowe informacje: www.hiphopnazywca.pl.

Mazury HH FestiwalMazury Hip-Hop Festiwal Giżycko

Mazury Hip-Hop Festiwal to najstarsza i jedyna impreza hip-hopowa w Polsce realizowana z tak wielkim rozmachem. Co roku do Giżycka zjeżdżają tysiące fanów z całego kraju, by wspólnie tworzyć wspaniały klimat tego wyjątkowego wydarzenia w murach Twierdzy Boyen. MHHF to koncerty zaproszonych artystów, spotkania z producentami, muzykami i gwiazdami, turnieje, konkursy, pokazy, a także niezapomniane wakacyjne chwile. Na XIII edycji, 7-9 sierpnia wystąpią: O.S.T.R., Trzeci Wymiar, Sokół i Marysia Starosta, Grubson, Miuosh i Onar, Rasmentalism, KęKę, JWP, Kali, Słoń i Mikser, Małpa. Kolejne odsłony artystów będą pojawiać się na stronie wydarzenia (niżej odnośnik). Od 2013 roku Mazury Hip-Hop Festiwal wprowadził swoje autorskie i niezależne nagrody „Złote Felgi”. Pierwsza za całokształt twórczości trafiła do DonGuralesko.

Kiedy? 7-9 sierpnia 2014 roku.

Gdzie? W Twierdzy Boyen przy ulicy Turystycznej 1 w Giżycku.

Za ile? Karnet trzydniowy kosztuje 90 złotych, a jednodniowe 45 złotych. Bilety można nabyć na stronie wydarzenia.

Szczegółowe informacje: www.mazuryhiphopfestiwal.pl.

Jak widać, fani kultury hip-hop w Polsce w tym roku nie mogą narzekać. Aż 4 święta w różnych częściach kraju. Tylko do Was należy wybór, Ełk, Warszawa, Żywiec, czy Giżycko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 6 =