Premiery w Heliosie 16-22 maja

Premiery w HeliosieNa co teraz chodzi się do kina? Najchętniej wybieranym tytułem jest „Casanova po przejściach” duetu Allen/Turturro. Całkiem niezłe wejście zanotowała też „Transcendencja” w reżyserii debiutującego Wally’ego Pfistera. Dzieciaki natomiast szaleją za drugą częścią przygód „Rio”. Co nowego wejdzie do kin w piątek? Mamy dla was trzy propozycje.

Dzisiejszy przegląd rozpoczniemy od premiery, która zapowiada się najciekawiej i może przyciągnąć do kin sporo widzów. Reżyser Olivier Dahan w 2007 roku przedstawił na dużym ekranie losy legendarnej francuskiej piosenkarki w filmie „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, który zasłużenie dostał dwa Oscary. Teraz Dahan wziął na warsztat karierę kolejnej wielkiej gwiazdy – Grace Kelly (Nicole Kidman). „Grace Księżna Monako” przedstawia życie gwiazdy filmowej, zdobywczyni Oscara, która porzuca Hollywood dla miłości i korony. Na swojej życiowej drodze poznaje Księcia Monako – Rainiera (Tim Roth). Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Ze skromnej dziewczyny z Kalifornii Grace zostaje Księżną Monako – jedną z najbardziej niezwykłych kobiet XX wieku. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. Wkracza w wielki świat monarchów i intryg na szczytach władzy. Wnosi świeży powiew energii i nowoczesności w życie hołdującej tradycji książęcej rodziny. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Rola jaką odegra broniąc tego, co kocha okaże się kreacją jej życia.

W najbliższy piątek najsłynniejszy potwór świata – „Godzilla” – znów zaatakuje. Za jego powrót na duży ekran odpowiada młody, wizjonerski reżyser Gareth Edwards. Film, opowiada poruszającą historię o ludzkiej odwadze i pojednaniu w obliczu nieprzezwyciężonych sił natury. Godzilla stoczy walkę ze złymi stworami, które podtrzymywane przez arogancję ludzkości wobec nauki, zagrażają naszej egzystencji. Najsławniejszy na świecie potwór powraca, by przywrócić światu równowagę, gdy ludzie okazują się bezbronni. Trzeba zatem wybrać się do kina i samemu sprawdzić, czy nowy Godzilla faktycznie jest wart obejrzenia i czy pochlebne opinie mają odbicie w rzeczywistości.

Na koniec dzisiejszego przeglądu coś, co w zamyśle producentów ma was wystraszyć i sprawić, że poczujecie dreszcze na plecach. My natomiast mamy nadzieję, że z filmu nie wyjdziecie „Uśpieni”. Reżyser John Pogue przedstawia historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami. W 1974 roku grupa studentów z Uniwersytetu w Oksfordzie, kierowana przez specjalistę od psychologii paranormalnej – Couplanda (Jared Harris) bierze udział w przerażającym eksperymencie.  Metody pracy charyzmatycznego profesora wzbudzają wiele kontrowersji. Ich wspólne działanie ma doprowadzić do stworzenia poltergeista (niem. „hałaśliwy duch” – przyp. red.), co według teorii Couplanda jest możliwe, gdy skumuluje się odpowiednią ilość negatywnej ludzkiej energii. Nie wiedzieli jednak, że poznanie Jane Harper (Olivia Cooke), okaże się najbardziej przerażającym doświadczeniem, a wyzwolone przez nich uśpione siły na zawsze zmienią ich życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =