Open’er Festival poszerza swój line-up

Fot. gdynia.naszemiasto.pl

Program najpopularniejszego festiwalu w Polsce został wzbogacony o 10 nowych artystów. Przez cztery dni imprezy na scenach Open’era pojawi się aż 43 wykonawców.

Open’er Festival odbędzie się od 29 czerwca do 2 lipca 2022 r. w Gdyni na lotnisku Gdynia-Kosakowo. W ostatnich dniach została opublikowana zaktualizowana lista artystów. Organizatorzy postawili na różnorodność w gatunkach muzycznych. Znajdzie się coś dla fanów rapu, popu, rocka, czy szeroko pojętej muzyki alternatywnej.

Do grona artystów na Open’erze dołączą:

Gunna — jedna z najpopularniejszych postaci amerykańskiego hip-hopu, uważany za współczesną ikonę tego gatunku.

Biffy Clyro — szkocki zespół rockowy, który swój debiutancki album wydał 20 lat temu, lecz nadal emanuje ogromną energią na scenie. Jeden z najważniejszych brytyjskich zespołów XXI wieku.

Clairo  — amerykańska piosenkarka popowej muzyki alternatywnej.

Cate Le Bon — walijska artystka, w jej twórczości można odnaleźć wiele gatunków, takich jak folk, Indie-rock, czy art pop.

Pa Selieu — brytyjski raper i wokalista z nowatorskim podejściem do hip-hopu. W swojej muzyce łączy gambijskie pochodzenie z brytyjskimi wpływami.

Taco Hemingway — najpopularniejszy polski raper ostatnich lat i pierwszy Polak, który przekroczył miliard odtworzeń na Spotify.

Dawid Podsiadło — obok Taco Hemingway’a jeden z najpopularniejszy polskich artysta, który pojawi się na festiwalu. Wykona swoje utwory w wydaniu z ostatniej trasy koncertowej „Leśna Muzyka”.

OIO — trzyosobowa grupa hip-hopowa, na festiwalu zaprezentuje wszystkie najlepsze utwory z ich albumu.

Young Leosia — polskie muzyczne odkrycie ostatniego roku. Popularność zdobyła dzięki singlowi „Szklanki”, który uzyskał ponad 32 wyświetlenia na You Tube

Jan-rapowanie — polski raper, współpracował z najważniejszymi nazwiskami polskiej sceny rapowej. 

Wśród dotychczasowych wykonawców na festiwalu byli m.in. Dua Lipa, Imagine Dragons, czy zwycięzca zeszłorocznej Eurowizji, Måneskin. Pełen program festiwalu znajdziecie tutaj. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 5 =