Ranking seriali z lat 2000

https://aminoapps.com/

Seriale z lat dwutysięcznych wyróżniają się szczególnym stylem i atmosferą. Niektórzy powracają do nich po latach z sentymentu. Ogólna zasada mówi, że można je kochać lub nienawidzić. Przed wami mój autorski ranking top 5 seriali z tego okresu.

 

 

  1. „Sex and the City” – „Seks w wielkim mieście”

    https://www.vogue.fr

To mój serial numer 1, który w latach produkcji 1998-2004 zdobył rzeszę wiernych fanów. W ciągu tych lat powstało aż 6 sezonów. Akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych w Nowym Jorku, gdzie mieszkają cztery przyjaciółki. Pisarka, Carrie Bradshaw, która opisuje swoje rozważania na temat miłości w cotygodniowej kolumnie gazety „New York Star” o tytule „Seks w wielkim mieście”. Jest ona również narratorką serialu. Samantha Jones, specjalistka PR, najstarsza z całego grona i najbardziej otwarta na wszelkie seksualne propozycje. Miranda Hobbes, rudowłosa prawniczka, stawiająca karierę jako swój życiowy priorytet. Charlotte York, właścicielka galerii, perfekcjonistka, zupełne przeciwieństwo Samanthy. Kobiety mimo różnych charakterów i odmiennego podejścia do życia pozostają nierozłączne i wzajemnie zwierzają się sobie z różnych sekretów. Serial porusza tematy, o których wcześniej nie mówiło się tak głośno takie jak: seksualność, bezpieczny stosunek, rozwiązłość… Wszystko to zostało przedstawione z czterech, indywidualnych perspektyw. W serialu dużą rolę odgrywała również moda. Styl głównej bohaterki, Carrie Bradshaw, odzwierciedlał jej charakter – był chaotyczny i nieprzewidywalny. Nie przejmowała się faktem, co wypada nosić, a czego nie. Kochała modę, a przede wszystkim buty na obcasie. Carrie wylansowała szpilki Manolo Blahnika, torebki Fendi i spódniczki baleriny. W 2021 roku na portalu HBO miała miejsce kontynuacja serialu. „I tak po prostu” dla mnie okazał się katastrofą. Z założenia miała być to kontynuacja życia bohaterek po latach. Zabrakło jednak kilku kluczowych aktorów, a niektóre wątki wyglądają, jakby zostały wymyślone na siłę.

  1. „Gossip Girl” – „Plotkara”

https://www.plotek.pl

Sześć sezonów serialu powstało w latach 2007-2012. Narratorem jest bloggerka, Plotkara o nieznanej tożsamości. Opisuje ona skandaliczne życie uczniów prywatnej szkoły na Upper East Side w Nowym Jorku. Dzieje Blair, Chucka, Dana, Dana i Sereny śledziły miliony nastolatków. Plotkara” była furtką do bogatego, szalonego licealnego świata, w którym na śniadanie piło się szampana, a kreacje bohaterek kosztują więcej niż miesiąc życia przeciętnego studenta.  W 2021 powstał sequel serialu o tym samym tytule. Seria skupia się na nowej obsadzie postaci z innej perspektywy w tym samym otoczeniu. Uważam jednak, że nowa „Plotkara” została ugrzeczniona, przez to nie ma w sobie tej samej iskry co oryginał.

You know you love me. XOXO, Gossip Girl

  1. „Friends” – „Przyjaciele”

Ten serial znają chyba wszyscy, ostatnio zrobił wielki come back w popkulturze.  Sitcom przedstawia historię przyjaciół-sąsiadów. Skupiał się na ich codziennym życiu. Pomiędzy poszczególnymi postaciami dochodzi w pewnym momencie do bliższych relacji.  Serial wyświetlano w ponad 100 krajach. Ostatni odcinek w Stanach Zjednoczonych obejrzało 51,1 mln widzów. Przez dziesięć lat produkcji otrzymał 6 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego.

  1. „Gilmore Girls” – „Kochane kłopoty”

Emitowany w latach 2000- 2007. Przedstawia losy młodej dziewczyny Rory Gilmore, pierwsze miłości nastolatki, jej drogę do osiągnięcia swojego marzenia- dostania się na Harvard oraz jej matki Lorelai Gilmore, która samotnie wychowuje szesnastoletnią córkę. Między matką a córka rodzi się niezwykła przyjaźń.

  1. „The Vampire Diaries” – „Pamiętniki wampirów”

Serial był nadawany „na fali” zainteresowania wampirami, rok po sukcesie filmu Zmierzch”.  Głównymi postaciami są dwaj bracia, o odmiennych charakterach. Stefan, jest spokojniejszy ma na swoim względzie bezpieczeństwo zwykłych śmiertelników. Jego przeciwieństwem jest Damon, to uosobienie przemocy i brutalności. Bracia toczą wojnę o duszę Eleny i jej przyjaciół, rodziny i mieszkańców małego miasteczka Mystic Falls w stanie Virginia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *