Uniwersytet Łódzki zaprasza na konferencję naukową

Druga edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej

Dziennikarskie Koło Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego zorganizuje drugą edycję Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej. Tematem spotkania będą „Zjawiska propagandy i manipulacji w prasie, radiu, telewizji i Internecie”. Event odbędzie się 27 maja w formie zdalnej za pośrednictwem platformy MS Teams.

Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do osób związanych z dziennikarstwem i komunikacją społeczną – studentów i doktorantów. Konferencja będzie dotyczyć zjawisk, które mają ogromny wpływ na kształtowanie się współczesnego zawodu dziennikarza jak i rynku medialnego. Głównym celem spotkania jest stworzenie przestrzeni do dyskusji o zagadnieniach ze świata mediów.

Dyskusja skupi się wokół zagadnień ściśle związanych z mediami i reklamą. Chodzi o  manipulację, propagandę i związaną z nimi problematykę – występujące w dziedzinie dziennikarstwa i komunikacji społecznej zjawiska, znaczenia i standardy. Wśród nich pojęcia populizmu, autorytetów medialnych czy etyki i rzetelności. Ponadto uczestnicy spotkania zgłębią swoją wiedzę o „fake newsach” i „culture jammingu”.

Udział w konferencji jest bezpłatny i może mieć charakter bierny albo czynny – kolejno jako słuchacz lub prelegent. Obowiązuje limit miejsc dla uczestników czynnych, maksymalnie do 35 osób. Decyzja odnośnie preferowanej formy uczestnictwa należy do każdego zainteresowanego. Wymaga się pełnoletności.

Zgłoszenie należy przesłać za pomocą tego formularza. Końcowy termin przyjmowanych zgłoszeń różni się w zależności od wybranej formy uczestnictwa w spotkaniu. Osoba chętna do czynnego udziału zobligowana jest, aby wypełnić formularz do 6 maja (organizator poinformuje o kwalifikacji do 10 maja). W przypadku uczestnictwa biernego należy przesłać zgłoszenie do 25 maja.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim, zaś długość wystąpienia nie powinna przekraczać 15 minut. Spośród zaproponowanych tematów organizatorzy wybiorą pewną pulę. Po zakończeniu konferencji każdy prelegent będzie mógł przesłać artykuł naukowy, który po pozytywnej recenzji ukaże się w monografii pokonferencyjnej.

W razie jakichkolwiek pytań należy wysłać wiadomość mailową na adres dkn@filologia.uni.lodz.pl – organizatorzy rozwieją wszelkie wątpliwości.

Cały regulamin konferencji dostępny jest tutaj.

Wydarzenie na Facebooku można znaleźć w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *