Świątek znowu wygrywa! Triumf w Stuttgarcie

wtatennis.com

Iga Świątek potwierdza swoją bardzo wysoką formę i wygrywa kolejny turniej. Polka swój czwarty triumf wywalczyła w Stuttgarcie.

Dla Igi Świątek był to debiut jako liderki rankingu i lepiej nie mogła się w tej roli zaprezentować. W finale w dwóch setach pokonała Arynę Sabalenkę, oba sety zakończył się wynikami 6-2. Świątek odniosła tym samym swoje  23. zwycięstwo z rzędu. Na drodze do finału musiała zmierzyć się z Evą Lys (2-0), Emmą Raducanu (2-0) oraz Liudmilą Samsonovą (2-1). Półfinał z Rosjanką trwał ponad 3 godziny. Kolejne wygrane mecze zagwarantowały Świątek miejsce w rankingu zawodniczek z najdłuższymi seriami zwycięstw.

Jest to surrealistyczne. Jeszcze kilka lat temu nie pomyślałabym o byciu w takim zestawieniu. Z pewnością musze teraz ciężko pracować, aby utrzymać tę serię. Zamierzam skupić się na każdym kolejnym meczu. Jestem bardzo usatysfakcjonowana oraz dumna z siebie. Te zawodniczki były dla mnie prawdziwymi wzorami, kiedy dorastałam – Iga świątek dla WTA.

Polka zainkasowała tym samym 93 823 euro oraz dwa nowe samochody Porsche, które było sponsorem turnieju. Auto zdobyte za zwycięstwo, Porsche Taycan GTS Sport Turismo, jest wart ponad pół miliona złotych. Co ciekawe jeden pojazd (określany jako flagowy model Porsche) Świątek otrzymała za sam przyjazd na turniej, podobnie jak trzy inne najwyżej rozstawione tenisistki.

Następnym przystankiem miał być turniej WTA w Madrycie, jednak Iga Świątek zdecydowała się wycofać z udziału w rozgrywkach. Przyczyną rezygnacji jest kontuzja barku. Na występy Polki będziemy musieli poczekać więc do 9 maja, gdy odbędzie się puchar WTA w Rzymie.