Dziennikarstwo za demokracją – projekt dla studentów

Projekt Dziennikarstwo za demokracją to program mentoringowy dla osób osoby zainteresowanych tematyką równościową i prawami człowieka oraz pracą w charakterze dziennikarzy. Będzie trwał od marca do kwietnia 2022 r.

W ramach programu studenci  będą nie tylko szlifować warsztat dziennikarski, ale też zdobędą wiedzę na temat ważnych problemów społecznych – praw człowieka i zmian klimatycznych.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników serię warsztatów online:

– warsztat dziennikarski – dowiesz się, jak redagować m.in. felieton, reportaż i artykuł; jak przeprowadzać wywiady; jak przygotować dobry research;

– warsztaty aktywistyczno-dziennikarskie, dotyczące wykluczenia, jakie dotyka społeczność LGBT+, kryzysu migracyjnego i tematyki uchodźczej oraz zmian klimatycznych.

– Jednak oferujemy znacznie więcej niż tylko warsztaty! – mówią organizatorzy. Uczestnicy projektu wezmą udział w spotkaniach mentoringowych, na których dowiedzą się jakie są ich mocne i słabe strony, w czym robią postępy oraz nad czym powinni pracować więcej. Pod okiem mentorów, którymi będą dziennikarze z wieloletnim doświadczeniem, studenci będą pisać swoje własne artykuły i reportaże, a najlepsze z nich zostaną opublikowane na portalu Euractiv.pl. Dodatkowo osoby, które wykażą się największym zaangażowaniem dostaną możliwość odbycia 3-miesięcznego stażu w Fundacji Global Political Network z możliwością przedłużenia współpracy!

– Przede wszystkim zależy nam, by stworzyć społeczność dzięki której studentki i studenci, stawiający pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej, będą mieli możliwość efektywnego rozwoju w środowisku dziennikarskim – dodają.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy przesłać zgłoszenie na adres: contact@globnetwork.eu do 24 lutego do godziny 23:59.

Zgłoszenie powinno zawierać:

1. CV

2. List motywacyjny

3. Samodzielnie napisany artykuł (max. 500 słów), który opisze niedawne wydarzenie, związane z jednym z trzech obszarów:

– sytuacją społeczności LGBT+ w Polsce,

– sytuacją uchodźców w Polsce,

– tematyką dotyczącą zmian klimatycznych.

Wszystkie działania w ramach projektu odbędą się w formie zdalnej, a udział w programie jest bezpłatny.

Wszystkie informacje na znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + 20 =