„DZIECKO” – krótkometrażowy dramat w reżyserii studenta UG

Ignacy Ziarkiewicz, młody reżyser, przygotowuje się do realizacji filmu tworzonego w ramach praktycznego dyplomu licencjackiego. Historia będzie opowiadać o 40-letni mężczyźnie, który będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością. Trwa zbiórka crowdfundingowa, której fundusze pomogą w produkcji filmu.

– W centrum tej opowieści będzie wewnętrznie skonfliktowany człowiek. Wszystko to skąpane będzie w dość chłodnej, jednak nietuzinkowej estetyce. Film ma być refleksją nad uniwersalnymi ludzkimi dylematami, związanymi z odpowiedzialnością czy miłością – opowiada Ignacy, student III roku Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej. Filmowymi inspiracjami są produkcje takie produkcje jak „Pierwszy reformowany” Paula Schradera oraz „Tam gdzie rosną poziomki” Ingmara Bergmana.

Jako twórca szczególnie zainteresowany jest współczesnością oraz związanymi z nią zagadnieniami społecznymi i etycznymi. – Wideo tworzę już od paru lat – mam na koncie produkcje, zarówno artystyczne, jak i publicystyczne – dodaje student. Jeden z wyreżyserowanych przez niego filmów zaprezentowano na gali zakończenia międzynarodowego festiwalu MasterCard OFF Camera 2021.

Więcej informacji o najnowszej produkcji znajdziecie tutaj.

Jego dotychczasowe produkcje znajdziecie poniżej:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 5 =