Wszechstronne wykształcenie na wyciągniecie ręki – zapraszamy do studiowania na Wydziale Zarządzania!

Fot. Facebook (Wydział Zarządzania – Uniwersytet Gdański)

Jesteś osobą kreatywną, pomysłową i przedsiębiorczą? Interesujesz się marketingiem, informatyką czy rachunkowością? Marzysz o zdobyciu ogólnej wiedzy z różnych dyscyplin ekonomicznych, poszerzonej o konkretne specjalizacje? Jesteś gotowy_a, by rozpocząć jedną z najciekawszych i najbardziej rozwijających przygód w życiu? Zapraszamy do studiowania na Wydziale Zarządzania!

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego mieści się w Sopocie. Oferuje 3-letnie studia licencjackie oraz 2-letnie studia magisterskie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oraz studia podyplomowe. W skład Wydziału wchodzą: Katedra Bankowości i Finansów, Katedra Ekonometrii, Katedra Ekonomiki Przedsiębiorstw, Katedra Finansów Przedsiębiorstw, Katedra Informatyki Ekonomicznej, Katedra Inwestycji i Nieruchomości, Katedra Marketingu, Katedra Organizacji i Zarządzania, Katedra Rachunkowości oraz Katedra Statystyki.

O możliwościach rozwoju

Wydział Zarządzania odpowiada na potrzeby współczesnych studentów. Dlatego w ramach kierunków, takich jak Finanse i Rachunkowość, Informatyka i Ekonometria czy Zarządzanie, funkcjonują specjalności, które umożliwiają zdobycie fachowej wiedzy np. z marketingu, bankowości czy aplikacji informatycznych w biznesie. Na Wydziale Zarządzania można także zdecydować się na specjalizacje w języku angielskim np. Finance&Accounting (na kierunku Finanse i Rachunkowość), Management (na kierunku Zarządzanie) czy Business Informatics (na kierunku Informatyka i Ekonometria).

Studia na Wydziale Zarządzania to studia będące najbliżej praktyki gospodarczej. Oferowane przez nas kierunki pozwalają na zdobycie najbardziej poszukiwanych obecnie na rynkach pracy umiejętności, a w konsekwencji tego uzyskania zatrudnienia w najlepszych przedsiębiorstwach krajowych i międzynarodowych z branż, takich jak marketing, nieruchomości, informatyka, Big Data, rachunkowość, finanse i ubezpieczenia czy Bankowość i Inżynieria finansowa. (…) Warto także wspomnieć o jednym z najmłodszych kierunków w naszej ofercie: Zarządzanie Instytucjami służby zdrowia, na którym studenci poza podstawowymi przedmiotami z zakresu zarządzania, zapoznają się z zagadnieniami specjalistycznymi m.in. prawnymi aspektami prowadzenia działalności leczniczej, systemem ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, organizacją procesów decyzyjnych czy rozliczaniem procedur i kontraktów medycznych.

– prof. UG, dr hab. Angelika Kędzierska-Szczepaniak – Prodziekan ds. Umiędzynarodowienia i Rozwoju

Dlaczego Wydział Zarządzania?

Znalazłam techniczny kierunek na wydziale bardziej ekonomicznym niż matematycznym – na Wydziale Zarządzania. Spodobało mi się zbilansowanie pomiędzy umiejętnościami IT, a naukami z dziedziny finansów i zarządzania. Zawsze uwielbiałam też czytać i oglądać ikonografiki i stwierdziłam, że kierunek Informatyka i Ekonometria ułatwi mi robienie tego w przyszłości. Ponadto na Wydziale Zarządzania można łączyć życie studenckie z uczestnictwem w kołach naukowych albo z pracą na pół etatu – opowiada Klara Dargacz, studentka 3. roku Informatyki i Ekonometrii na Wydziale Zarządzania UG oraz na 2. roku Modelowania matematycznego i analizy danych na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG.

Docelowo chciałbym zarządzać ludźmi i kapitałem oraz założyć kilka firm. Zarządzanie jest dość ogólnym kierunkiem, na którym można uczyć się wielu rzeczy z szerokiego spektrum nauk: statystyki, matematyki, socjologii, psychologii, prawa, mikroekonomii. Już teraz zdobyłem wiedzę, którą wykorzystuję i będę wykorzystywał na dalszych etapach mojej ścieżki zawodowej – mówi student 3. roku Zarządzania ze specjalnością Marketing.

Fot. Facebook (Wydział Zarządzania – Uniwersytet Gdański)

Wykładowcy a studenci

Student 3. roku Zarządzania: Bardzo cenię profesorów z Katedry Marketingu. Jest to dość młoda kadra, która zajmuje się zagadnieniami bliskimi współczesnym studentom np. marketingiem ery cyfrowej. Ponieważ ich zainteresowania naukowe wiążą się z promowaniem i sprzedażą, mam wrażenie, że szczególnie dbają o sposób prowadzenia wykładów, by to, o czym mówią, było atrakcyjne dla studenta – podobnie jak atrakcyjny ma być produkt, który chcielibyśmy sprzedać. Dzięki temu zajęcia są ciekawsze, a wykładowcy bardziej otwarci na kontakt z nami.

Klara Dargacz studiuje na 2 różnych wydziałach – Wydziale Zarządzania i Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki. O współpracy z wykładowcami wypowiada się pozytywnie: Nauczyciele akademiccy bardzo miło patrzą na osoby, które studiują 2 kierunki. Są bardziej skłonni np. dostosować terminy egzaminów i kolokwiów. Przychylniej patrzą też na niewielkie spóźnienia na zajęcia albo zmienianie grup. Oczywiście trzeba być trochę samodzielnym, ponieważ plan zajęć musimy sami dopasować do własnych potrzeb.

Koła naukowe

Wydział Zarządzania może pochwalić się szeroką ofertą kół naukowych. Koło Naukowe Informatyki Lider, Koło Naukowe Rachunkowości Audytor, Koło Naukowe Metod Ilościowych, Koło Naukowe Systemów Informatycznych E-xpert czy Koło Naukowe „Inwestor” to tylko niektóre z nich. Bardzo często jedną z ważniejszych aktywności kół jest organizacja spotkań, konferencji czy webinarów, podczas których studenci mają okazję wysłuchać prelekcji specjalistów z danych branż. O szczegóły działalności Koła Naukowego Informatyki Lider zapytałam jego przewodniczącą – Klarę Dargacz.

Klara: W tym roku wraz z KNSI E-xpert zorganizowaliśmy wydarzenie szkoleniowe dla studentów. W programie były warsztaty poświęcone radzeniu sobie ze stresem, metodykach Agile czy prelekcja Mikołaja Ostrowskiego, założyciela software house – Human IT. Natomiast w ramach KNI Lider przygotowaliśmy wewnętrzne warsztaty online z nauki obróbki grafiki w programie Adobe Photoshop. Przez kilka miesięcy mieliśmy też serię szkoleń z modelowania 3D w programie Blender. Organizowaliśmy również konferencję naukową „Liderferencja”, składającą się z prelekcji kilku osób, które profesjonalnie uczestniczą w branży IT.

***

Wydział Zarządzania cechuje nie tylko świetna oferta kierunków studiów (o szczegółach można przeczytać tutaj), wykwalifikowany zespół wykładowców czy obszerna lista kół naukowych. To także możliwość wyjazdów zagranicznych w ramach Programu Stypendialnego Erasmus (o których wspominaliśmy tutaj) czy wzięcia udziału w międzynarodowych konkursach, np. „Showcase Competition” (o tym też pisaliśmy tutaj). Niebawem, bo już 26 maja, odbędzie się także Dzień Otwarty Wydziału Zarządzania Online, podczas którego studenci zabiorą Was na wirtualną wycieczkę po całym wydziale. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Na koniec kilka słów od studenta 3. roku Zarządzania: (…) myślę, że warto podjąć studia, ponieważ na Wydziale Zarządzania można poznać wielu interesujących, przedsiębiorczych ludzi, którzy mają ciekawy pomysł na życie i są inspirujący.

Jeśli chcielibyście przekonać się o prawdziwości tego stwierdzenia, nie zwlekajcie – zacznijcie studia na Wydziale Zarządzania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *