Awans futsalistów AZS UG

Fot. ug.edu.pl/news

W niedzielę 16 maja futsaliści AZS UG pokonali w wyjazdowym rewanżu Sośnicę Gliwice 4:2 i zapewnili sobie awans do Statscore Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Wojciecha Pawickiego po raz siódmy zagrają na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

AZS UG sezon zasadniczy zakończył na 2. miejscu w tabeli grupy północnej, ustępując jedynie Legii Warszawa. W efekcie drużynę czekała walka w barażach o awans do Ekstraklasy. Zwycięzca dwumeczu między drugą drużyną grupy północnej i jej odpowiednikiem z grupy południowej ma zapewniony awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. AZS UG trafił na doświadczoną Sośnicę Gliwice. Nasi reprezentanci pierwszy mecz w Gdańsku pewnie wygrali 5:2. Spora zaliczka bramkowa pozwoliła ze spokojem podejść do rewanżu. Na Śląsku nasi zawodnicy ulegli Sośnicy 2:4, jednak cztery bramki gliwiczan na nic się nie zdały – AZS UG wygrał w dwumeczu 7:6 i zapewnił sobie awans do Statscore Futsal Ekstraklasy.

– Bardzo się cieszymy z tego awansu. W kilkunastoletniej historii sekcji ligowej będzie to już nasz siódmy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jednak zdajemy sobie sprawę również z tego, że poziom sportowy oraz organizacyjny sukcesywnie się podnosi. Rywale mają duże budżety oraz ogromne wsparcie w swoich miastach, mecze są pokazywane w ogólnopolskiej telewizji sportowej, jest sporo bardzo dobrych obcokrajowców. My jednak mamy bardzo ciekawy zespół, który swoje szlify zbiera na kilku frontach. Jest to mieszanka doświadczenia z młodością wsparte świetną pracą trenera Wojciecha Pawickiego – mówi w rozmowie z zespołem prasowym UG Tomasz Aftański, zastępca Dyrektora CWFiS ds. sportowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − jeden =