Islandia w zasięgu ręki

https://www.paop.pl/pl/pisces

Marzysz o podróży na Islandię? Interesujesz się gospodarką morską i rybacką? Chciałbyś przeżyć ciekawą przygodę, nie rezygnując przy tym ze studiowania? Dzięki PISCES twoje marzenia mogą się spełnić!

PISCES (Polish Icelandic SCholarship – Exchange Studies) to konkurs stypendialny współorganizowany przez Wydział Zarządzania, Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytet w Akureyri we współpracy z Północnoatlantycką Organizacją Producentów. Celem konkursu jest wsparcie polskich studentów zamierzających studiować na Uniwersytecie w Akureyri w ramach Programu Stypendialnego Erasmus.

O stypendium mogą ubiegać się studenci Wydziału Zarządzania oraz Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, w których kręgu zainteresowań naukowych znajduje się sektor rybołówstwa (jakość, bezpieczeństwo i przetwarzanie żywności). W ramach konkursu maksymalnie 3 osoby otrzymują stypendium pieniężne w wysokości 5000 Euro brutto każde, na okres jednego roku akademickiego. Celem stypendiów jest pokrycie kosztów utrzymania studenta na Islandii w trakcie nauki na Uniwersytecie w Akureyri, odbywanej w ramach Programu Stypendialnego Erasmus.

Konkurs PISCES składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich jest napisanie eseju w języku angielskim, dotyczącego zagadnień związanych z gospodarką morską i rybacką. Temat pracy wybierany jest przez radę konkursu. Drugi punkt obejmuje rozmowę z jury w celu obrony napisanego tekstu.

W roku akademickim 2019/2020 stypendystą konkursu PISCES został Kamil Kowalczyk, student V roku Zarządzania, specjalności Zarządzanie Rozwojem Przedsiębiorstwa UG. Na wymianie spędził semestr wiosenny, studiując i mieszkając w Akureyri od stycznia do maja 2020 r. O szczegółach życia i studiowania Kamila na Islandii można przeczytać tutaj.

PISCES jest konkursem stosunkowo „młodym”: do tej pory zrealizowano dwie edycje. Organizatorzy planują kolejną, jednak czas pandemii skutecznie uniemożliwia im ustalenie daty. Zainteresowanych zachęcamy zatem do śledzenia strony internetowej Północnoatlantyckiej Organizacji Producentów, gdzie informacje na temat konkursu są aktualizowane na bieżąco.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =