Studenci UG nagrodzeni w międzynarodowym konkursie!

źródło: ug.edu.pl/news

Dzięki grupie studentów z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego nawiązywanie kontaktów i znajomości może okazać się łatwiejsze. Stworzyli oni aplikację TALK-TO, która zajęła II miejsce w międzynarodowym konkursie Showcase Competition.

Aplikacja ma odpowiadać na potrzeby osób, dla których wyciągnięcie ręki do drugiej osoby może być problematyczne. Są to przede wszystkim ludzie dotknięci fobią społeczną, chorobliwą nieśmiałością czy po prostu introwertycy. Dzięki projektowi gdańskich studentów będą mogli poszerzać swoje horyzonty przy użyciu telefonu komórkowego.
W skład grupy projektowej weszli studenci Informatyki i Ekonometrii: Hubert Kołcz, będący współzałożycielem, koordynatorem i liderem projektu odpowiadającym za stworzenie architektury oraz koncepcji aplikacji, Irina Frolova, odpowiedzialna za stworzenie oprawy wizualnej TALK-TO i nagrania promującego oraz Klara Dargacz (studiująca również Modelowanie Matematyczne i Analizę Danych), współzałożycielka projektu. Zajmowała się przygotowaniem warstwy biznesowej i przeprowadzenia badania rynku.
„Stworzyliśmy aplikację skierowaną głównie do ludzi z problemami w nawiązywaniu kontaktów. Chcieliśmy w ten sposób zaangażować w życie społeczne każdą młodą osobę, która z jakiegoś powodu czuje się wykluczona”. – podsumował Hubert Kołcz
Organizator konkursu Showcase Competition — Association for Information Systems (AIS) — jest międzynarodową organizacją zrzeszającą środowisko akademickie, reprezentujące dziedzinę informatyki ekonomicznej. Na Uniwersytecie Gdańskim odłamem tego stowarzyszenia jest AIS SC University of Gdansk — Koło Naukowe Systemów Informatycznych E-XPERT, funkcjonujące przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej Wydziału Zarządzania. To właśnie z jego ramienia startowali tegoroczni laureaci.
Prezentacja prac konkursowych odbyła się 9 i 10 kwietnia podczas konferencji członków AIS zorganizowanej przez Illinois State University. Udział w niej wzięli studenci z 47 uniwersytetów i 4 krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − siedemnaście =