Neptun TV najlepszym medium studenckim w Polsce

Neptun TV wygrywa w Pro Juvenes - grafika z Instagrama

fot. Instagram.com/Neptun TV

Neptun zatriumfował. Tegoroczna edycja Konkursu Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes” jest już za nami, a zwycięstwo w kategorii „media studenckie” odniosła nasza telewizja uniwersytecka.

W zeszłą sobotę, 25 listopada o 20:30 odbyła się  XI Gala Nagród Środowiska Studenckiego. Wydarzenie miało miejsce w Warszawie, ale można też było uczestniczyć w nim wirtualnie oglądając transmisję na żywo. Niestety, przedstawicieli naszego koła zabrakło na uroczystości.

– Parlament studencki Uniwersytetu Gdańskiego postanowił się tam nie pojawić. Obmyślimy sposób odebrania nagrody: czy to pocztą, czy korzystając z okazji, że niektórzy z nas jadą na OFMĘ (Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich) w przyszłym tygodniu i będą mogli osobiście ją odebrać – mówiła Zuzia Dzwilewska, prezes Neptun TV.

Konkurs „Pro Juvenes” organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Ma on promować aktywność środowiska akademickiego w kraju. Pierwszy etap w kategorii „media studenckie” polega na wyborze przez jury najlepszych redakcji spośród wszystkich zgłoszonych do konkurencji. Następnie odbywa się głosowanie. Do 12 listopada w Internecie można było oddawać głosy na zespoły studentów z całej Polski. 

– Konkurencja zarówno w zeszłym jak i w tym roku była bardzo mocna, ale tym razem udało nam się wygrać. Poruszyliśmy wszystkich prośbami o głosy i teraz możemy się cieszyć z nagrody – przyznał  wiceprezes telewizji, Aleksander Szlęzak.

– To dla nas taki Oscar wśród studenckich nagród medialnych – podsumowała z dumą Zuzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *