„Nie pewna żyrafa” – dziecięcy spektakl charytatywny

Wszyscy możemy mierzyć się z hejtem i wykluczeniem, ale to dzieci są na nie najbardziej narażone. Naprzeciw tym zagrożeniem wychodzi Fundacja Adaptacja z charytatywnym spektaklem dziecięcym „Nie pewna żyrafa”.

Spektakl opowiada historię żyjącej w dżungli żyrafy, która musi się zmagać na co dzień z brakiem zainteresowania od rodziców oraz z hejtem ze strony zwierząt zamieszkujących dżunglę. Jej los odmieni spotkana na drodze dziewczynka radząca sobie z podobnymi problemami. Razem staną do walki z przeciwnościami otaczającego ich świata. „Nie pewna żyrafa” to forma połączenia nauki z zabawą dla uczestniczących w przedstawieniu dzieci. Radzenie sobie ze stresem, praca zespołowa, ćwiczenie pamięci oraz koncentracji i rozwijanie pasji – temu wszystkiemu sprzyjać ma realizacja „Nie pewnej żyrafy”. Twórcy chcą pokazać, do jakiej destrukcji prowadzi hejt, i przypomnieć, że każdy ma prawo do szczęścia.

Przedstawienie tworzą dzieci wspólnie z pracownikami Fundacji. Spektakl teatralny będzie zwieńczeniem prowadzonych przez nas warsztatów integracyjnych „Supermocni” wspierających rozwój mentalny dzieci od 7. do 14. roku życia. Jego scenariusz powstał właśnie podczas realizacji tych zajęć. Nad „Nie pewną żyrafą” pracują wspólnie dzieci z Polski i Ukrainy.

Charytatywny spektakl pt. „Nie pewna żyrafa” odbędzie się w dniu 30.11.2022 r. o godzinie 18:00 na deskach Teatru Gdynia Główna w Gdyni.  Spektakl jest biletowany w formie biletów-cegiełek kosztujących 30 zł. Bilety można zakupić w siedzibie Fundacji Adaptacja na ul. Chylońskiej 191 do 29 listopada. Zysk przeznaczony będzie na dary dla potrzebujących dzieci. Podczas spektaklu będzie prowadzona również zbiórka pieniędzy, które później zostaną przekazana na ten sam cel.

Od 2014 r. Fundacja Adaptacja działa na rzecz osób starszych, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie i wszystkich, którym zależy na aktywizacji. W ramach swoich działań prowadzi Świetlicę Opiekuńczą dającą seniorom możliwość integracji z rówieśnikami w domowych warunkach. Fundacja zapewnia im opiekę, a wszystkie aktywności są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości. Podopieczni mogą liczyć na pomoc fizjoterapeuty oraz brać udział w terapii zajęciowej.

Więcej informacji pod numerem 570 045 955 i na stronie internetowej www.adaptacja.info. Fundację Adaptacja można wesprzeć na numer konta: Bank Pekao S.A. 28 1240 5442 1111 0010 9755 5415.

Wydarzenie finansowane ze środków z konkursu „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2023” w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022-2025 finansowanego ze środków rezerwy Funduszu Pracy, których dysponentem jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *