Przedsezon 2023 w League of Legends

źródło: leagueoflegends.com

Niewiele ponad dwa tygodnie od zakończenia mistrzostw świata w League of Legends oraz zaledwie kilkanaście dni od rozpoczęcia przedsezonu 2023, od kiedy firma Riot wprowadziła istotne aktualizacje do gry. Do LoL-a powróciła znienawidzona przez graczy chemetechowa smoczyca, ale także wprowadzono znaczne zmiany w komunikacji pomiędzy graczami, które niestety nie zostały przyjęte tak jak Riot tego oczekiwał.

Innowacje w dżungli

Najważniejsze zmiany w nowym sezonie dotyczą głównie ulepszeń w dżungli. Z powrotem zostanie wprowadzona Chemetechowa smoczyca dająca nam takie buffy jak: niewielka ilość nieustępliwości i zdrowia/wytrzymałości tarczy, do tego Chemtechowa Dusza zapewni dodatkowe obrażenia, gdy zdrowie spadnie poniżej określonej wartości. Sprawia to, że owa smoczyca jest bardziej pożądanym celem niż była kiedykolwiek dotychczas.

źródło: leagueoflegends.com

Kolejną dość kluczową zmianą jest wprowadzenie zwierzątek dla naszych championów z dżungli.

Noxiański Rudzielec*: To zwierzątko będą wybierać dżunglerzy, którzy lubią grę agresywną. Zapewnia spowolnienie i dodatkowe obrażenia.

Ixamandra Ixtali*: To zwierzątko będzie idealne dla dżunglerów, których ciągnie do pierwszej linii i bycia obrońcą swojej drużyny. Zapewnia tarczę zależną od zdrowia dżunglera. Tarcza daje dodatkową odporność na spowolnienia i nieustępliwość, gdy zostanie zniszczona.
Ioniański Chmuroskoczek*: To zwierzątko świetnie się nada dla dżunglerów, którzy chcą szybciej przemieszczać się na mapie. Zapewnia dodatkową prędkość ruchu.

źródło: leagueoflegends.com

Poza tym, na tych zapuszczających się po raz pierwszy samotnie w dżunglę czekają rekomendowane ścieżki wyboru oraz wskaźniki zasięgu odciągania.

Nowa forma komunikacji

W celu poprawy jakości komunikowania Riot Games wprowadził nowe pingi do gry. Zaktualizowane koło sygnałów pozwala nam na lepsze informowanie drużyny o naszych planach czy celach gry. Jednym z nich może być zdobywanie epickich potworów takich jak smoki, heroldy czy baron nashor. Spotkało się to jednak z dużą krytyką ze strony graczy. Zaledwie niewielu z nich jest zainteresowanych głosowaniem. Ci, którzy próbują znaleźć jego dobre strony, wskazują, że głosowanie byłoby lepsze, gdyby wskazywało, kto był za a kto przeciw. Bo skąd mieć pewność, że nasz dżungler zagłosował na „tak” i przyjdzie nam z pomocą, a my nie trafimy w zasadzkę.

źródło: leagueoflegends.com

Po tym, jak Riot wprowadził bardziej surowe zasady banowania graczy za niestosowne wiadomości, pingi służące do sygnalizowania „zanęcenia” wroga (przypominający haczyk do łowienia ryb), wykorzystywane są częściej do spamowania i dawania graczowi znać, że popełnił błąd (dotychczas wykorzystywany do tego był znak zapytania). Gracze stwierdzili jednak, że ten ping bardziej przypomina im stryczek i zaczęli używać go w okolicach swoich sojuszników jako „nawoływanie do powieszenia się”. W taki sposób gracze LoL-a zamienili z pozoru zwyczajny ping na sposób przekazywania niezwykle toksycznych wiadomości.

ARAM2023

Również tryb gry ARAM doczekał się zmian w nowym sezonie. Wprowadzono udogodnienia w poruszaniu się po mapie. Teraz dzięki specjalnym lodowym teleportom możemy przenieść się z bazy do naszej najdalszej wieży. Sprawi to, że będziemy w stanie dużo szybciej wrócić do walki. Poza tym, w trakcie ARAM-u spotkamy się z upadającymi wieżami, które już nie będą znikać po ich zniszczeniu, a upadać na mapę tworząc rumowisko, tym samym wymuszając na graczach dopasowanie się do nowych terenów w trakcie rozgrywki.

źródło: leagueoflegends.com

Poza tymi istotnymi zmianami w ostatnich dniach Riot skupił się na usunięciu usterek, z którym niedawno gracze League of legends musieli się zmierzyć, a który przysporzył wiele negatywnych emocji. Naprawiono błąd, w wyniku którego Neeko dzięki swojej umiejętności biernej mogła zmieniać się w obiekty takie jak wieże przy fontannie i kopiować zadawane przez nie obrażenia.

Należy jednak pamiętać, że te wszystkie zmiany w “przedsezonie” są we wczesnym etapie, więc można spodziewać się jeszcze wielu przeróbek w trakcie testowania poszczególnych opcji na serwerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + jedenaście =