Premiery w Heliosie 4-10 kwietnia

Premiery w HeliosieW ostatnim tygodniu w repertuarze pojawiły się trzy nowe filmy. Na kinomanach największe wrażenie zrobił Noe: wybrany przez Boga. Od piątku na ekranach zobaczycie aż sześć nowych produkcji. Dramat obyczajowy, wciągające kino science-fiction, a może zekranizowana z dużym rozmachem historia Chrystusa? To tylko niektóre z propozycji tego tygodnia.

Reżyser Jonathan Teplitzky w swojej dotychczasowej karierze nakręcił trzy filmy. Nie spotkały się one z dużą aprobatą krytyków. Teraz o Teplitzkym może stać się głośno za sprawą jego czwartego filmu – Droga do zapomnienia. Do współpracy reżyser zaprosił znakomity duet aktorski – Colina Firtha i Nicole Kidman. Film, oparty na bestsellerowej powieści byłego oficera Brytyjskiej Armii – Erica Lomaxa, to historia o odwadze i nadzwyczajnej sile miłości. Eric Lomax (Colin Firth) jest tajemniczym, nieco melancholijnym mężczyzną, który w pociągu poznaje piękną nieznajomą, Patti (Nicole Kidman). Miłość od pierwszego wejrzenia prowadzi parę do szybkiego ślubu. Szczęście pary zakłóca jednak niepokojąca tajemnica związana z przeszłością Erica. Jako młody brytyjski oficer, Eric został pojmany przez Japończyków podczas II wojny światowej. Osadzony w obozie jenieckim, zmuszany był do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Podczas długich i brutalnych przesłuchań Lomax otarł się o śmierć. Teraz, wspierany przez niezwykle odważną Patti, wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy.

Reżyserskie dokonania Neila Burgera, mimo że dość skromne, warte są uznania. Takie filmy jak „Iluzjonista” czy „Jestem Bogiem” ugruntowały jego pozycję w świecie kina. Teraz przyszedł czas na Niezgodną. Burger w swoim najnowszym filmie ekranizuje światowy bestseller autorstwa Veroniki Roth. Przedstawia w nim niezwykłą wizję świata. W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo jest podzielone na pięć odłamów. Każdy z nich prezentuje konkretną cechę – Prawość, Altruizm, Nieustraszoność, Serdeczność i Erudycję. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do danej grupy. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś Niezgodnym i czeka cię całkowita eliminacja. Chyba że – tak jak Beatrice (Shailene Woodley), uda ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.

10 lat po historycznym sukcesie „Pasji” Mela Gibsona (3,5 miliona widzów w Polsce), macie okazję zobaczyć nową ekranizację najsłynniejszej historii świata. „Syn Boży” ukazuje całe życie Chrystusa – od narodzin przez Jego nauczanie, ukrzyżowanie aż po zmartwychwstanie. W poruszającym kinowym obrazie, nakręconym z epickim rozmachem przez twórców bijącego rekordy popularności serialu „Biblia”, w tytułowej roli będziemy podziwiać portugalskiego aktora Diogo Morgado, a jako Marię pamiętną z dwukrotnie nominowanej do Złotego Globu roli w „Dotyku anioła”Romę Downey. Przejmującą muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, uhonorowany Oscarem twórca kompozycji do mi.in. Zniewolonego. 12 Years a Slave i „Incepcji”UWAGA! „Syna Bożego” w gdańskim kinie Helios możecie obejrzeć przedpremierowo w środę i czwartek (2-3 kwietnia). Specjalne pokazy odbędą się o godz. 10.00.

W ten piątek na ekrany kin wejdą też dwie polskie produkcje. Pierwszą z nich jest „Hardkor Disko”. To debiut filmowy Krzysztofa Skoniecznego, reżysera i twórcy kultowych, wielokrotnie nagradzanych teledysków między innymi dla Brodki, Nosowskiej, Projektu Warszawiak, donGURALesko czy hitu Jamala„Defto”. W roli głównej zobaczycie Marcina Kowalczyka, jednego z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowanego Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. W pozostałych rolach debiutująca na dużym ekranie Jaśmina Polak oraz Agnieszka Wosińska i Janusz Chabior. Autorem zdjęć jest również debiutujący Kacper Fertacz. „Hardkor Disko” opowiada historię, która ma miejsce we współczesnej, pełnej kontrastów metropolii. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji. W takiej scenerii poznajemy Marcina (Marcin Kowalczyk), młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę (Jaśmina Polak). Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna ani jej najbliżsi nie mają pojęcia.

Drugą z polskich premier w tym tygodniu jest „Kochanie, chyba cię zabiłem” w reżyserii Jakuba Nieścierowa. W filmie poznajemy historię spokojnego księgowego – Jana (Zbigniew Zamachowski), który za sprawą pechowego zbiegu okoliczności, staje się podwójnym mordercą, wyprawiając w zaświaty niewierną żonę (Izabela Kuna) i jej kochanka (Leszek Lichota). Nagranie wideo z zabójstwem trafia przez pomyłkę w ręce Kacpra (Marcin Korcz), pracownika wypożyczalni filmów. Kacper i jego dziewczyna (Anna Karczmarczyk) postanawiają szantażować zabójcę. Tropem kilera z przypadku i szantażystów podążają dwaj bardzo niekonwencjonalni policjanci z dochodzeniówki (Arkadiusz Jakubik i Ireneusz Czop). Ktokolwiek zna lub może przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanego, proszony jest o przyjście do kasy i zakupienie biletu na film „Kochanie, chyba cię zabiłem”.

Na koniec dzisiejszego przeglądu propozycja dla najmłodszych widzów. Przygotujcie się na pełną rozmachu, przygód, magii i humoru filmową wersję najpiękniejszej legendy Eskimosów. Jesień 1910 roku, Daleka Północ. W obozowisku Eskimosów panuje głód. Ich sytuacja z każdym dniem staje się coraz trudniejsza. Myśliwi z plemienia codziennie wyruszają na łowy, ale powracają do obozu z pustymi rękami. Nawet wiekowy szaman Angakok jest bezsilny. I wtedy czarownica Saya przypomina plemieniu zapomnianą legendę o „Sarili” – baśniowej krainie ukrytej pomiędzy lodowcami, w której nigdy nie brakuje pożywienia. Legenda głosi, że Sarilę może odnaleźć jedynie ktoś o prawdziwie czystym sercu. Dzielny syn wodza i jego piękna narzeczona wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu Sarili. W pełnej przygód i niebezpieczeństw podróży przez krainę lodu towarzyszy im młody czarodziej, wspierany przez leminga-gadułę i zaprzęg wesołych psów husky.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *