Nowe Kino Włoskie w Żaku

wałkonie

Po raz pierwszy gdański Klub Żak zaprezentuje projekt Nowe Kino Włoskie. Pomysłodawcą i realizatorem jest Włoski Instytut Kultury w Warszawie z udziałem Cinecittà Luce w Rzymie i we współpracy z Kinem Muranów w Warszawie. Projekcje będą odbywać się w dniach 11-13 kwietnia.

Nowe Kino Włoskie to trzy dni projekcji wielu ciekawych dzieł nawiązujące do legendy Felliniego. Tegoroczna, III Edycja Cinema Italia Oggi, odbiegając nieco od swojej tradycyjnej linii promującej „nowe kino włoskie” skupi się wokół twórczości Federico Felliniego zarówno jako twórcy, jak i źródła inspiracji dla następnych pokoleń.

11 kwietnia o godz. 18.00 miłośnikom klasyki zostanie zaprezentowany film „Wałkonie” Felliniego. Historia piątki przyjaciół, którzy mimo że dobiegają do trzydziestki, konsekwentnie unikają podjęcia pracy. O godz. 20.10 widzowie będą mieli okazję zapoznać się z filmem „Che strano chiamarsi Federico!” autorstwa innego mistrza kina włoskiego, Ettore Scola. Przybliży on sylwetkę i twórczość Felliniego z perspektywy przyjaciela, kolegi i naocznego świadka jego artystycznego geniuszu.

Dzień później, 12 kwietnia seanse rozpoczynają się od godz. 16.15. Na początek rewelacyjny film ostatniego sezonu, Border” Alessio Cremoniniego, o dramatycznych losach dwóch sióstr na tle konfliktu w Syrii. Następnie wyświetlone zostaną  „Anni feliciw reżyserii Daniele Lucchetti oraz „Benur” Massimo Andreiego.

W niedzielę, 13 kwietnia pokazy zamkną: zdobywca Oscara 2014 za  najlepszy film nieanglojęzyczny „Wielkie piękno” Paolo Sorrentino oraz komedia w reżyserii Riccardo Milani Benvenuto Presidente!”.

Ceny biletów:

16 zł – normalne

14 zł – studenci i uczniowie

12 zł – seniorzy i KARTA DO KULTURY

8 zł – członkowie NHEF oraz za okazaniem Karty Dużej Rodziny

Więcej informacji na stronach:

http://www.klubzak.com.pl

https://www.facebook.com/events/1403385396592861/?fref=ts

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − pięć =