29 Finał WOŚP w czasie pandemii. Jak będzie wyglądał?

źródłó: wosp.org.pl

Już w niedzielę odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działań Fundacji nie trzeba nikomu przedstawiać. Jej wolontariusze co roku chodzą ulicami miast, zbierając datki do kolorowych puszek, rozdając serduszka i siejąc pozytywną energię.

Celem tegorocznego grania po raz kolejny jest  wsparcie dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy poprzez zakup odpowiedniego sprzętu. Ostatnie czasy są bardzo trudne i większość dużych wydarzeń stanęła pod znakiem zapytania. Epidemia i lockdown nie ominęły również działań Orkiestry. Sam finał został przeniesiony na 31 stycznia ze względu na wprowadzone pod koniec grudnia kolejne obostrzenia.

29. finał WOŚP będzie wyglądał zupełnie inaczej niż te, które oglądaliśmy dotychczas. Zrezygnowano z głównego koncertu z udziałem publiczności. Wydarzenie będzie za to transmitowane na dwóch kanałach: TVN i TTV od 8:30 do 22:20 z krótkimi przerwami. Oprócz tego finał obejrzeć będzie można na Playerze, która ponownie zajęła się medialną oprawą całego przedsięwzięcia. Internetowe transmisje będą również dostępne na Facebooku, Onecie, Youtubie i Twitchu. To jednak nie wszystko. Muzyki, a także ciekawych rozmów będzie można posłuchać na dwóch stacjach radiowych: Antyradio i Radio Zet.

Dla wszystkich spragnionych muzyki i pozytywnej energii finał zacznie się już w dzień wcześniej. W sobotę wieczorem posłuchać będzie można Piotra Bukartyka i Krzysztofa Zalewskiego. Natomiast w niedzielę wziąć będzie można, bez wychodzenia z domu, udział w wielu wyjątkowych koncertach. Zagra między innymi: Kwiat Jabłoni, Ørganek, duet Karaś Rogucki, a także ENEJ.

Pomimo pandemii działa 1362 sztabów, zrzeszając wszystkich chętnych wolontariuszy, którzy w niedzielę będą tradycyjnie chodzić ulicami miast z puszkami, do których będzie można wrzucić datki. Nie jest to jednak jedyna forma wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Platforma Allegro po raz kolejny uruchomiła w swoim serwisie system licytacji. W tym roku największym powodzeniem cieszy się aukcja Radka Koterskiego, na której oferuje swoją książkę „Inaczej” oraz Ferrari F430 F1, która dobiła już do 450 001 zł. Poza tym można dorzucić się do funkcjonujących już e-skarbonek lub nawet utworzyć własną. Można również przelać bezpośrednio na konto fundacji. Wszystkie sposoby wsparcia znaleźć można na stronie fundacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *