Łąki Łan w Starym Maneżu!

Muzyka elektroniczna, funk i rock to trzy skrajnie różne gatunki muzyczne. Łąki Łan, polski zespół muzyczny obecny na scenie od 1999 roku, postanowił te trzy gatunki połączyć. Tę niezwykłą syntezę usłyszmy już 29 listopada w gdańskim centrum kultury, Stary Maneż. Nie możecie tego przegapić!

Repertuar Łąki Łan naznaczony jest zamiłowaniem do natury. Piotr „Mega” Koźbielski i Jarosław „Poń kolny” Jóźwik założyli grupę jeszcze w czasach szkolnych. Później dołączył do nich Włodzimierz „Paprodziad” Dembowski, który w 2004 roku w wyniku konfliktu w zespole opuścił jego szeregi, po to, by powrócić do niego rok później. W kolejnym roku natomiast ukazał się pierwszy album, którego tytuł brzmiał jak nazwa grupy. 2008 rok to pierwszy, wielki przełom w historii zespołu. Powstał wówczas utwór „Jammin”, który stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych przebojów bandu.

Za największy sukces, członkowie grupy uznają jednak występ na Przystanku Woodstock (aktualnie Pol’and’Rock Festival) w 2010 roku. To właśnie wtedy dzięki niezwykle pozytywnemu przyjęciu przez publikę stało się o nich na tyle głośno, by w kolejnym roku zagrać koncert zamykający wspomniany festiwal po brytyjskim zespole The Prodigy.

Następne lata to dalsze koncerty, festiwale, albumy, ale przede wszystkim – osiągnięcia. Za jedno z nich można uznać nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: muzyka alternatywna.  Czy listopadowy koncert w Gdańsku okaże się kolejnym sukcesem? Sami się o tym przekonajcie, goszcząc w Starym Maneżu już 29 listopada! Jeśli termin ten jest dla was nieodpowiednim, Łąki Łan wystąpią następnego dnia w tym samym miejscu. Nie może więc was zabraknąć!

 

Gdzie: centrum kultury Stary Maneż, ul. Słowackiego 23,  80-257 Gdańsk

Kiedy: 29 – 30 listopada 2019 roku, godzina 19:00

Bilety: od 59 zł do 79 zł, dostępne tutaj

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/426914534614178/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 10 =