XII Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski w ZPS Tczew

Młodzi recytatorzy z placówek specjalnych po raz kolejny zmierzyli się z poezją, biorąc udział w międzywojewódzkim konkursie, który w tym roku odbył się pod hasłem „Poezja sielska i anielska”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego oraz Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie.

XII Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski odbył się 21 listopada 2019 w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie. W konkursie wzięło udział prawie 50 uczniów placówek specjalnych (szkół i ośrodków dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną). Do Tczewa przyjechali m.in. z Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Elbląga, czy Grudziądza. Otwarcia konkursu dokonał dyrektor ZPS w Tczewie, Wojciech Rinc.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Mirosław Augustyn, starosta tczewski, Helena Drywa, prezes Zarządu Handlowej Spółdzielni Inwalidów w Tczewie oraz Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk w Tczewie. Dodatkowo partnerem artystycznym XII edycji konkursu była pani Grażyna Zakrzewska, poetka, autorka tomików poezji: „Moje rozmowy z aniołem” oraz „Zdążyć żyć”.

Po wysłuchaniu wszystkich występów jury w składzie: przewodnicząca Anna Kaszubowska (kierownik Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie), Anna Dragańska (logopeda) i Anna Kmiećkowiak (polonistka) udało się na obrady. W tym czasie zebrani na sali uczestnicy i ich opiekunowie udali się na poczęstunek oraz wzięli udział w karaoke.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę, a na zwycięzców we wszystkich kategoriach czekały cenne nagrody rzeczowe. Tradycyjnie spośród zwycięzców poszczególnych kategorii jury wybrało Mistrza Recytacji, którego uhonorowano pucharem oraz dodatkową nagrodą. Specjalne wyróżnienie przyznała również pani Grażyna Zakrzewska.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − dziesięć =