XII Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski w ZPS Tczew

Młodzi recytatorzy z placówek specjalnych po raz kolejny zmierzyli się z poezją, biorąc udział w międzywojewódzkim konkursie, który w tym roku odbył się pod hasłem „Poezja sielska i anielska”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego oraz Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie.

XII Międzywojewódzki Konkurs Recytatorski odbył się 21 listopada 2019 w Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie. W konkursie wzięło udział prawie 50 uczniów placówek specjalnych (szkół i ośrodków dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną). Do Tczewa przyjechali m.in. z Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Elbląga, czy Grudziądza. Otwarcia konkursu dokonał dyrektor ZPS w Tczewie, Wojciech Rinc.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Mirosław Augustyn, starosta tczewski, Helena Drywa, prezes Zarządu Handlowej Spółdzielni Inwalidów w Tczewie oraz Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk w Tczewie. Dodatkowo partnerem artystycznym XII edycji konkursu była pani Grażyna Zakrzewska, poetka, autorka tomików poezji: „Moje rozmowy z aniołem” oraz „Zdążyć żyć”.

Po wysłuchaniu wszystkich występów jury w składzie: przewodnicząca Anna Kaszubowska (kierownik Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie), Anna Dragańska (logopeda) i Anna Kmiećkowiak (polonistka) udało się na obrady. W tym czasie zebrani na sali uczestnicy i ich opiekunowie udali się na poczęstunek oraz wzięli udział w karaoke.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę, a na zwycięzców we wszystkich kategoriach czekały cenne nagrody rzeczowe. Tradycyjnie spośród zwycięzców poszczególnych kategorii jury wybrało Mistrza Recytacji, którego uhonorowano pucharem oraz dodatkową nagrodą. Specjalne wyróżnienie przyznała również pani Grażyna Zakrzewska.