Uniwersytet w Kansas zaprasza na studia

University of Kansas proponuje studentom ostatniego roku studiów licencjackich, magistrantom oraz absolwentom, wyjazd na studia do Szkoły Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w Stanach Zjednoczonych. 

Studia przygotowują kandydatów i kandydatki do pracy naukowej i dydaktycznej w zakresie dziennikarstwa i w dziedzinach komunikacji strategicznej. Umożliwiają równoległe rozwijanie zainteresowań dotyczących Polski i Europy Wschodniej. Zagadnienia te rozwijać można w gronie badaczy skupionych przy uniwersyteckim Centrum Nauk o Rosji, Europie Wschodniej i Eurazji.

Osoby zainteresowane mają również możliwość współpracy wraz z naukowcami reprezentującymi różne dyscypliny poza dziennikarstwem, np. filmoznawstwo, komunikację medyczną, politologię, psychologię, informatykę i badania genderowe.

Uniwersytecki oddział studiów międzynarodowych prowadzi także programy orientacyjno-przygotowawcze dla nowo przybyłych osób z zagranicy, oferując pomoc w sprawach prawnych dotyczących np. wiz i kwestionariuszy podatkowych.

University of Kansas to największa uczelnia w stanie Kansas, położona w centrum Stanów Zjednoczonych. Uniwersytet liczy ok. 28 000 studentów i studentek, w tym ok. 8 000 na studiach magisterskich i doktoranckich. Miasteczko uniwersyteckie znajduje się w Lawrence, które jest położone 65 km na zachód od Kansas City.

Podania na studia składa się elektronicznie (adres internetowy: http://graduate.ku.edu/ku-graduate-application), do połowy grudnia. Osoby ubiegające się o przyjęcie na studia powinny najpierw nawiązać kontakt z przedstawicielami kadry naukowej w celu przedyskutowania formy i treści podania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + jedenaście =