Kim Nowak i Jordan Reyne w Uchu

kim nowakKim Nowak wyrusza w drugą część trasy koncertowej, podczas której promować będzie wydaną w 2012 roku płytę „Wilk”. Możliwość zobaczenia zespołu w Trójmieście podsuwa gdyńskie Ucho, gdzie panowie wystąpią w sobotę (22 lutego). Występ uświetni nowozelandzka artystka  – Jordan Reyne, specjalizująca się w brzmieniach industrialnych.

Zacznę od kobiet, bo nie wypada inaczej. Trzy nominacje do nowozelandzkiej nagrody Grammy. Nieskrywany podziw u dziennikarzy The Mix i BBC Channel 4. Porównania z PJ Harvey. I wreszcie, sześć albumów studyjnych na koncie. Tak w pigułce można określić dokonania Jordan Reyne. Twórczość artystki jest wyjątkowym połączeniem akustycznych loopów, celtyckiego śpiewu, szukania brzmień i towarzyszących im opowieści. Jej muzyka jest jednocześnie organiczna i syntetyczna. To mroczny folk ideowo zakorzeniony w rewolucji przemysłowej początku XX wieku. Całość brzmi intrygująco i tajemniczo. Warto zatem przyjść do Ucha w sobotę (22 lutego) i przekonać się na własne uszy co Jordan Reyne ma do zaoferowania podczas występów na żywo.

Tuż po niej sceną zawładnie Kim Nowak. Klasyczne rockowe trio dżentelmenów, które swoim brzmieniem nawiązuje do bardzo surowego, mięsistego grania, rodem z lat 60. Solidne, garażowe granie bez chwili wytchnienia. Na basie Fisz. Na perkusji Emade. Na gitarze Michał Sobolewski. Trzech znakomicie rozumiejących się muzyków, których autentycznie cieszy perspektywa wspólnego grania. Dwie płyty na koncie i masa żywiołowych koncertów za sobą, jak i przed sobą. Ten najbliższy w Trójmieście odbędzie się w gdyńskim Uchu. Jeżeli lubicie ostrą, rockową jazdę bez trzymanki, nie wahajcie się ani minuty dłużej! Jeżeli natomiast wolicie hip-hopowe dokonania Fisza i Emade, wpadnijcie z czystej ciekawości, by przekonać się czy nieco inne, przybrudzone , rockowe oblicze braci Waglewskich także zyska u was uznanie.

Kim Nowak, Jordan Reyne – sobota (22 lutego), godz. 20.00, klub Ucho, Gdynia, ul. Św. Piotra 2

Bilety na koncert w cenie 30 zł dostępne w klubie Ucho (pn.-pt. w godzinach: 10.00-18.00), salonie muzycznym PULS (pn.-sb. w godzinach: 11.00-21.00, nd. w godzinach: 11.00-20.00) oraz w sieci Eventim (eventim.pl – cena w sieci 33 zł). W dni koncertu bilety w cenie 35 zł.

Zdjęcie: materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziesięć =