W Gdyni rockowo i nie tylko

gdynia rocketRocket Festiwal to następca świetnie przyjętego w zeszłym roku Gdynia Rock Fest. Już 1 marca (sobota) w hali Gdynia Arena wystąpią takie gwiazdy: Coma, Luxtorpeda czy Farben Lehre. Organizatorzy nie zapomnieli również o scenie alternatywnej, zagrają m.in. Dawid Podsiadło oraz Krzysztof Zalewski.

Na taki powrót czekała cała muzyczna Polska. Po latach ciszy na rynku pojawił się solowy krążek Krzysztofa Zalewskiego pt. „Zelig”. Zwycięzca drugiej edycji „Idola” przez kilka ostatnich lat współpracował z zespołami Hey i Muchy. Dołączył także do koncertowego składu Moniki Brodki. Wydany jesienią 2013 roku „Zelig” to rockowy, choć nie pozbawiony eksperymentów album. Warto zatem sprawdzić,  jak Zalef wypada na żywo.

Dawid Podsiadło zadebiutował albumem „Comfort and Happiness” w maju zeszłego roku. Krążek promowały takie utwory jak „Trójkąty i kwadraty” czy „Nieznajomy”. Płyta okazała się olbrzymim sukcesem, a samego artystę nominowano niedawno do czterech Fryderyków. Kilka dni temu pojawił się nowy utwór Dawida zatytułowany „4:30”.  Piosenka została nagrana do filmu Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”. Premiera już 7 marca.

Za wielką gwiazdę Rocket Fesiwal z pewnością należy uznać legendę polskiego punk rocka – Farben Lehre. Formacja powstała w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy. Muzycy mają na swoim koncie kilkanaście albumów, dyskografię zamyka „Achtung 2012”. Od 2004 roku Wojtek Wojda jest organizatorem klubowej trasy pod nazwą „Punky Reggae Live”. Oprócz Farben Lehre podczas trasy występowały takie zespoły jak: Jelonek, Akurat czy Zabili Mi Żółwia.

Nieco po 20.00 na scenę gdyńskiej hali wyjdzie Coma z Piotrem Roguckim na czele. Łódzka formacja powstała w 1998 roku, by po sześciu latach komponowania i prób wydać debiutancki krążek pt. „Pierwsze wyjście z mroku”. Przez lata zespół wyrobił sobie opinię jednego z najlepszych koncertowych zespołów w kraju.  W międzyczasie Rogucki rozpoczął także solową karierę, co nie kłóci się z procesem twórczym zespołu Coma. W 2013 roku pojawił się anglojęzyczny odpowiednik „Czerwonego Albumu” zatytułowany „Don’t Set Your Dogs On Me”.

Jako ostatni na scenie pojawią się muzycy grupy Luxtorpeda. Zespół zagrał już podczas zeszłorocznej edycji Gdynia Rock Fest, prezentując materiał z płyt: „Luxtorpeda” i „Robaki”. Obecnie Litza i jego koledzy pracują nad trzecim albumem, którego premiera przewidziana jest na 2014 rok.

Tegoroczną listę artystów uzupełniają: BixBit i Raggafaya.

Szczegółowa rozpiska godzinowa przedstawia się następująco:

14.30 otwarcie drzwi
15.00 BixBit
15.40 Raggafaya
16.25 Krzysztof Zalewski
17.15 Dawid Podsiadło
18.40 Farben Lehre
20.05 Coma
21.35 Luxtorpeda

Miejsce: Gdynia Arena, Gdynia

Start: 15.00

Bilety: 75 zł w przedsprzedaży ( www.go-ahead.plwww.ebilet.plwww.ticketpro.pl,www.eventim.pl oraz w sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn), 85 zł w dniu koncertu

fot.materiały promocyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 5 =