Premiery w Heliosie 21.02. – 27.02.

Premiery w HeliosieZa nami kinowe Walentynki. Jak co roku premiery w tym czasie zdominowane były przez filmy romantyczne. Pora z tym skończyć i zaoferować coś nowego. Od piątku (21 lutego) przygotujcie się na pięć premierowych produkcji. Każda z nich intryguje. Podejrzewam też, że każda przyciągnie do kin sporą rzeszę widzów. A co konkretnie zobaczymy na dużym ekranie?

Na pierwszy plan wysuwa się „Tajemnica Filomeny” Stephena Frearsa. 4 nominacje do Oscarów (w tym za najlepszy film) mówią same za siebie. Obraz był rewelacją festiwalu w Wenecji. Frears przedstawia prawdziwą historię, w której zderza ze sobą skrajnie różnych bohaterów, wykorzystując talenty aktorskie odtwórców głównych ról. Filomena Lee (bezapelacyjnie znakomita Judi Dench) jest prostą, religijną Irlandką zaczytującą się w romansidłach. Martin Sixsmith (doskonały Steve Coogan) natomiast dał się poznać jako błyskotliwy brytyjski dziennikarz śledczy tropiący polityczne skandale. Tych dwoje wszystko dzieli. Łączy jedynie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, które dręczy Filomenę od lat. Ich wspólna podróż zaczyna się w opactwie Roscrea, do którego pięćdziesiąt lat wcześniej odesłano Filomenę, by odpokutowała hańbę, jaką okryła siebie i rodzinę. W „Tajemnicy Filomeny” humor i godność przedstawione są jako brytyjskie i absolutnie genialne cnoty, a seks, religia, przyjaźń i polityka podane są w idealnych proporcjach. Niezły filmowy koktajl!

David Frankel – twórca takich hitów jak „Diabeł ubiera się u Prady” czy „Dwoje do poprawki” – zaprasza na poruszającą historię o tym, jak spełniają się nawet najbardziej nierealne marzenia. Oparty na prawdziwych wydarzeniach „Masz talent!” opowiada historię niezdarnego Paula Pottsa (James Corden). Obserwujemy losy głównego bohatera od pełnej przeciwności losu młodości, do udziału w brytyjskiej edycji programu „Mam talent”. Tym legendarnym występem Potts wzbudził wzruszenie i absolutną sensację wśród widzów i internautów na całym świecie. Zanim jednak Paul zdobył wielką sławę i rozpoczął wymarzoną karierę, musiał poznać kogoś, kto uwierzy w niego na długo przed jurorami słynnego talent show. Nagranie z przesłuchania do programu obejrzało ponad 25 milionów internautów, a był to dopiero początek długiego pasma sukcesów. Potts zdobył pierwsze miejsce list przebojów w 13 krajach i sprzedał ponad 3,5 miliona egzemplarzy debiutanckiej płyty! Nieźle jak na debiut.

Kit Harington – gwiazda kultowej „Gry o tron”. Kiefer Sutherland – pamiętny agent Bauer z „24 godzin”. Carrie-Ann Moss – piękna Trinity z „Matrixa”. Cała trójka wystąpi w „Pompejach” Paula W. S. Andersona – porywającej opowieści o jednej z największych katastrof w historii ludzkości. 79 rok naszej ery. Rzymskie Pompeje znajdują się w rozkwicie i na pozór nic nie zapowiada nadchodzącej katastrofy. Milo – niewolnik gladiator, przybywa do miasta, by stoczyć walkę, która może dać mu wolność i prawo do ubiegania się o rękę ukochanej Cassii. Jego szanse są nikłe, bo dziewczyna została już przeznaczona skorumpowanemu rzymskiemu generałowi. Wkrótce jednak potęga natury odmieni losy wszystkich mieszkańców Pompei. Spektakularne efekty specjalne 3D, rozmach godny Rzymskiego Imperium i intryga trzymająca w napięciu do ostatniej minuty. Przygotujcie się, bo w piątek ziemia zadrży w kinach!

Producenci takich filmowych hitów jak „Uprowadzona”, „Jestem Bogiem” i „Szybcy i wściekli 6” zapraszają na trzymający w napięciu thriller „72 godziny”! Agent CIA Ethan Runner (Kevin Costner) dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. Postanawia wykorzystać ostatnie miesiące życia i odbudować relację z żoną (Connie Nielsen) i córką (Hailee Steinfeld). Jednak przedwczesna emerytura nie jest mu pisana. Z Ethanem – specem od zwalczania terroryzmu – kontaktuje się agentka CIA (Amber Heard), która proponuje układ. Jeśli w ciągu 72 godzin namierzy i zlikwiduje przestępcę o pseudonimie „Wilk”, dostanie eksperymentalne lekarstwo, które ocali mu życie. Ethanowi zadania nie ułatwia fakt, że w trakcie ryzykownej misji musi równocześnie zajmować się niesforną, nastoletnią córką. Żeby ocalić swoje życie, musi odebrać je innym.

Na koniec dzisiejszego przeglądu coś dla najmłodszych widzów. Twórcy „Jak ukraść księżyc” i „Epoki lodowcowej 4” przedstawiają kosmiczną zabawę w stylu „Potworów kontra obcy”. Astronauta Scoorch Supernova jest zawodowym superbohaterem. Wielkie czyny to jego specjalność! Brat Scoorcha – Gary – to skromny naukowiec. Nie lubi afiszować się z faktem, że jest prawdopodobnie największym geniuszem we wszechświecie. Podczas misji na tajemniczej planecie Ziemia, Scoorch wpada w nie lada tarapaty. Uwięziony w galaktycznym poprawczaku zaprzyjaźnia się z grupą uroczych międzyplanetarnych wyrzutków. Od tej chwili wszyscy razem będą próbować odzyskać wolność i wytłumaczyć Ziemianom, że przybyli na ich planetę jedynie w celach turystycznych. Z pomocą przyjdzie im Gary, a gdy on również wpadnie w pułapkę Ziemian, na ratunek ruszy cała rodzinna flotylla Supernovych, która udowodni, że w rodzinie nieziemska wręcz siła! Scoorch i Gary są częścią „Rodzinki nie z tej Ziemi” i tworzą prawdopodobnie najsympatyczniejsze rodzeństwo we wszechświecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + jedenaście =