PRZEGLĄD WEEKENDOWY 20.05-22.05

13124746_987877241307551_5285983829345637896_nZaczęła się druga połowa maja, co oznacza zbliżające się wakacje, ale i sesję.. Jednak weekend nie jest po to, by się zamartwiać! Mimo dużej ilości nauki trzeba wyściubić nos z książek i choć na chwilę zapomnieć o nadciągających egzaminach. Trzy dni przepełnione niesamowitymi wydarzeniami, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy na PRZEGLĄD WEEKENDOWY.

PIĄTEK

Piątkowy wieczór zarezerwować możecie dla naprawdę pięknej, ezoterycznej muzyki. Folkowy zespół Annutara stał się znany w trójmiejskim środowisku muzycznym głównie dzięki swoim niepowtarzalnym kompozycjom, obfitującym w brzmienia tradycyjnych pieśni bałkańskich, romskich, ukraińskich, żydowskich oraz polskich. Koncerty grupy przypominają prawdziwe szamańskie rytuały. I podobnie jak w trakcie magicznych rytuałów, występy Annutary oczyszczają dusze, budząc w nich głęboko uśpione pokłady energii. Tym razem grupa wystąpi z zaproszonymi przez muzyków gośćmi, m.in.: Dawidem Albaaj, Piotrem Grudzielem oraz Magdą Jurczyszyn.  Podczas afretparty na scenie usłyszymy również Warsaw Balkan Madness. Projekt ten świętuje swoje 6. urodziny! Uwaga, spotykamy się w Protokulturze o godzinie 20:00. Cena biletu to 25 złotych. Gwarantujemy wam, że będą to naprawdę dobrze wydane pieniądze.

Politechnika gdańska otwiera przed nami swoje wrota, zapraszając na Pomorski Festiwal Nauki. Wydarzenie to skierowane jest do każdego, kogo pasjonujązagadki, jakie kryje przed nami technika. Podczas imprezy usłyszymy wykłady z dziedziny architektury, urbanistyki, robotyki i automatyki, budo13151677_711344822341210_5073882015424270762_nwnictwa, chemii czy ekonomi. Ponadto będziemy mieli okazję uczestniczyć w ciekawych pokazach oraz warsztatach. Wydarzenie jest bezpłatne, jednak na niektóre z prelekcji obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji znajdziecie po adresem: http://festiwal.pg.gda.pl/pfn/events/.

Ten wieczór wszyscy fani kultowej serii  komiksów Marvel Comics mają od dawna zaklepany na spotkanie z superbohaterami. Niezwykłe historie, genialne efekty specjalne i ogromna dawka humoru sprawią, że ciężko będzie oderwać wzrok od ekranu, nie wspominając nawet o przymknięciu okiem. W czasie ENEMEF-u: Noc X-Man zostaną zaprezentowane: X- MEN: Pierwsza klasa, X- MEN: Przeszłość, która nadejdzie oraz trzeci premierowy film X-MEN: Apocalypse. Start o godzinie 22:00 w Multikinie.

Taka noc jeden raz w roku! Idealna dla wielbicieli jedzenia ceniących dobrą kuchnię. Najlepsze restauracje w Gdańsku w Nocnym Menu zaserwują potrawy, których przewodnim motywem będą zioła. W akcji bierze udział około dwudziestu lokali, więc jest w czym wybierać. Specjalnie przygotowanych dań na tą okazję będzie można skosztować już od godziny 19:00 do 2:00. Wpadnij i Ty!

SOBOTA

Przed nami kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. Do akcji oczywiście włączyło się Trójmiasto. Wszystkie obiekty, które przyłączyły się do tego wydarzenia, przygotowały wiele atrakcji dla zwiedzających. Aura nocy nada tej akcji niepowtarzalną atmosferę. Wstęp na tereny obiektów wolny. Ruszamy już o 19:00!

12832510_965919473478516_5304314679078543769_nW Wydziale Remontowym mocno zagrzmi! A to wszystko dzięki niezwykłemu zespołowi – AlcoholicA. Jest to jeden z najpopularniejszych w Europie Tribute Bandów Metallici. Podczas ich występu będzie można usłyszeć ponadczasowe i nieśmiertelne utwory: „Nothing Else Matters”, „Enter Sandman” czy „Whiskey in the jar”. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Bilety w cenie 20 złotych.

Pora na… Impro Atak! Wydarzenie, którego reżyserami stają się wszyscy zasiadający na widowni widzowie, podbija sceny całego świata. W Sopocie to wy będziecie mieli okazję zasmakowania władzy, jaką daje tworzenie wymarzonych przez siebie ról. Śmiało, zdolni aktorzy Impro Ataku zagrają dla was wszystko. Wystarczy, że zjawicie się w Sali Koncertowej PFK Opery Leśnej. Bilety na ten nieprzewidywalny spektakl kosztują 30 złotych. Zapraszamy!

Sobotnie południe może okazać się idealnym czasem do odnalezienia duchowej i cielesnej równowagi. Proponujemy wam zajęcia, które rozruszają nie tylko wasze ciała, ale i umysły. Szkoła Kundalini Jogi organizuje warsztaty „Joga zdrowia”, które mają przybliżyć nam tematy właściwego odżywiania czy poprawy kondycji fizycznej. Spotkanie odbywa się w Marina Wellness Center (Gdańsk, ul. Jelitkowska 20). Koszt zajęć to 30 zł. Pytania i zapisy należy kierować na adres mailowy (joga.gdansk@gmail.com) lub pod numerem telefonu (507 09 09 84).

NIEDZIELA

1656090_767821643355135_8007184170086674585_nNiedzielne popołudnie oraz słoneczna Gdynia zachęcają do udziału w 11. Edycji Festiwalu R@Port. O godzinie 18:00 w Hali Gdynia Arena odbędzie się inauguracja festiwalu. W repertuarze R@posrt ŚLĄSKI BLUES, a razem z nim sztuka „Morfina” Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak. Bilety na to wydarzenie kosztować będą 50 złotych (ulgowy) oraz 60 złotych (normalny). Już dziś serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym teatralnym święcie!

Stoczniuj, leżakuj, dokuj, czyli premierowy koncert Michała Jacaszka i Irka Wojtczaka w Klubie B90. Artystów łączy muzyka, która jest otwarta na nowe i stare horyzonty. Swoją inspirację czerpią z polskiej muzyki folkloru, a także elektronicznej. Bilet tylko 30 złotych. Koncert startuje już o 18!

Emocje nie tylko dla fanów piłki nożnej! Gra w szczytnym celu zorganizowana przez Pomorskie Hospicjum dla Dzieci oraz operatora Stadion Energa. Celem meczu jest propagowanie pomocy dzieciom, które potrzebują opieki, uwrażliwienie drugiego człowieka na cierpienie innych, a także zachęcenie społeczności do aktywnego spędzania czasu. Walka na murawie rozegra się pomiędzy Reprezentacją Gdańska a Resztą Świata. W programie ujęty jest również koncert i inne atrakcje przewidziane dla kibiców. Starcie rozegra się na Stadionie Energa. Wstęp wolny! Przybądź i wesprzyj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 11 =