Polsat SuperHit Festiwal 2016 w Operze Leśnej

polsat superhit 2Już niedługo w Sopocie okazja do obcowania z polską muzyką aż przez dwa dni. Na deskach Opery Leśnej wystąpi mnóstwo znanych artystów, którzy zaprezentują swoje największe hity. Polsat SuperHit Festiwal rozpocznie się 27 maja, a zakończy 29. Podczas ostatniego dnia nie może zabraknąć fanów dobrego humoru. Na scenie bowiem pojawią się najlepsze polskie kabarety.

SuperHity, czyli najpopularniejsza polska muzyka. Wykonawcy, którzy wystąpią w tym roku na festiwalu zostali wybrani przy uwzględnieniu wszelkich dostępnych form dystrybucji muzyki. Brano więc pod uwagę sprzedaż płyt, najczęściej grane utwory w radio, płatną oraz bezpłatną dystrybucję muzyki w Internecie oraz na urządzeniach mobilnych.

Podczas pierwszego dnia festiwalu (27 maja) obchodzić będziemy dwa rockowe jubileusze. Zespół Lady Pank podsumuje swoje 35-lecie na polskiej scenie muzycznej. Z kolei podczas koncertu „Parę chwil” wszyscy przybyli będą mogli świętować 30 lat z zespołem IRA. Na scenie pojawią się również muzycy, których płyty w okresie od stycznia 2015 do lutego 2016 pokryły się platyną. W tym dniu swoją muzykę zaprezentują:

• Dawid Podsiadło
  • Tabb & Sound’n’Grace
  • Bracia gościnnie Krzysztof Cugowski
  • Andrzej Piaseczny
  • Perfect
  • Stanisława Celińska
  • Grzegorz Hyży & Tabb
  • Ania Wyszkoni

Drugi dzień festiwalu (28 maja) to możliwość obejrzenia jubileuszu 40-lecia Zbigniewa Wodeckiego. Podczas koncertu „Życie jest w porządku” wystąpi Anna Wyszkoni. Artystka świętować będzie 20 lat na scenie. Ponadto drugi dzień festiwalu odbędzie się pod znakiem Radiowego Przeboju Roku. W Sopocie pojawią się w tym dniu wykonawcy, których słuchaliśmy najczęściej w ponad osiemdziesięciu polskich rozgłośniach radiowych. Wystąpią:

• Antek Smykiewicz
  • Bednarek
  • Blue Cafe
  • Enej
  • Grzegorz Hyży & Tabb
  • Ira
  • Kasia Popowska
  • Lemon
  • Margaret
  • Natalia Nykiel
  • Loka
  • Sarsa
  • Szymon Chodyniecki
  • Tabb & Sound’n’Grace
  • Video

Polsat SuperHit Festiwal zakończy zabawa i dobry humor. Podczas trzeciego dnia (29 maja) odbędzie się kabareton, który poprowadzą Ewa Błachnio i Piotr Bałtroczyk. Na deskach Opery Leśnej wystąpią topowi wykonawcy polskiej sceny kabaretowej:

• Kabaret Ani Mru Mru
  • Kabaret Skeczów Męczących
  • Neo-Nówka
  • Cezary Pazura
  • Kabaret Młodych Panów
  • Marcin Daniec
  • Mikołaj Cieślak (Kabaret Moralnego Niepokoju)
  • Jerzy Kryszak
  • Krzysztof Piasecki
    i wielu innych

Gdzie: Opera Leśna, ul. Stanisława Moniuszki 12, Sopot

Kiedy: od 27 maja (godz. 19.30) do 29 maja 2016 r.

Bilety: 70-800 zł (dostępne m.in. w Kasie Bart, Kasie Opery Leśnej lub przez internet).