Przegląd trójmiejskich (niestandardowych) miejsc sportowych

źródło: tumblr |retropicool

źródło: tumblr |retropicool

Widzisz wyzwanie na portalu społecznościowym pt. „30 dni robienia przysiadów” i zapisujesz się, bo koleżanki się zapisały? Biegasz, bo wszyscy teraz biegają, ale tak naprawdę nigdy nie masz na to ochoty? Zmuszanie się do sportu, przynosi odwrotny skutek do zamierzonego. Co więc zrobić, gdy presja uprawiania sportu jest dziś tak silna? Spróbuj swoich sił w nietypowych sportach. Pomoże ci w tym nasz przegląd trójmiejskich obiektów sportowych.

Wszechobecny trend zdrowego stylu życia nie jest niczym złym. Zamiana auta na rower, zapisanie się na siłownię czy przygotowywanie się do maratonu może przynieść sporo korzyści. Pod jednym warunkiem – ruch ma być dla ciebie przyjemnością, a nie musem. Jak odnaleźć więc sport, który będzie dawał satysfakcję, a nie tylko ładne zdjęcia na Instagramie do pochwalenia się przed znajomymi? Spróbuj zagrać w squasha. Idź na ściankę wspinaczkową lub daj się przekonać do sztuki walki. Po prostu eksperymentuj. Kto wie, może któryś ze sportów totalnie cię „wkręci”? Nasz przegląd trójmiejskich miejsc sportowych może być początkiem przyjaźni z którąś konkurencją. Idealna propozycja na aktywny wiosenny weekend!

 

Squash

Jeśli lubisz sportową rywalizację i emocje wybierz się na kort i zagraj w squasha. Odbijać piłki wcale nie trzeba tylko na korcie tenisowym. Squash polega na odbijaniu rakietą piłki o ścianę w sposób, który w maksymalnym stopniu utrudni ponowne odbicie piłki przez przeciwnika. Sprawdź gdzie w Trójmieście znajdują się miejsca, w których można uprawiać ten sport.

źródło: wikimedia

źródło: wikimedia

Hedonia Squash

Adres: Gdańsk, ul. Załogowa 17

Idealne miejsce, jeśli na korcie stawiasz dopiero swoje pierwsze kroki. Instruktorzy prowadza treningi dla początkujących. Wynajem kortu do godziny 15 w tygodniu wynosi 35 zł, po godzinie 16 – 60 zł. Ponadto, warto skorzystać z promocji: rezerwując kort w niedzielę na godz. 8:00, 13:00 lub 14:00, na kolejną godzinę gry otrzymasz 50% rabatu.

Squash Center Osowa

Adres: Gdańsk, ul. Penelopy 25

Studenci za godzinną rezerwację kortu zapłacą 35 zł w godzinach 8-10, z kolei 30 zł w godzinach 10-16. Istnieje możliwość nabycia karnetu ulgowego 10-godzinnego. Na stronie klubu znajdziemy dokładnie opisane zasady gry.

Good Luck Club

Adres: Gdynia, ul. Płk. Dąbka 338, Gdańsk ul. Orzechowa 7

Na stronie klubu znajdują się informacja, że efektywnie możesz zacząć grać już po 30 minutach szkolenia. Brzmi zachęcająco! W Good Luck Club organizowane są przeróżne typy treningów czy turniejów. Za godzinę na korcie zapłacimy 40 zł (pon. – pt. do godz. 16). Co ciekawe, pierwszy trening otrzymać można w cenie wynajmu kortu. Więcej szczegółów na stronie klubu.

 

Wspinaczka

Jeśli nigdy się nie wspinałeś, a chcesz spróbować, wybierz bulderownie. Na takiej ściance możesz wspinać się na wysokość 3, 4 metrów bez liny i dodatkowego sprzętu. Jeśli jednak chcesz poczuć prawdziwe emocje, wybierz się na ściankę wspinaczkową. Poniżej trójmiejskie propozycje miejsc ze wspinaczką.

źródło: tumblr

źródło: tumblr

Grimpado

Adres: Gdańsk, ul. Piastowska 70

Zróżnicowane wspinanie po różnych formacjach – tak centrum wspinania zachęca do odwiedzin. Całodzienny wstęp na ściankę w godzinach 16-22 wynosi 15 zł. Dodatkowo w klubie obowiązuje promocja 1+1 FREE. Gdy przyprowadzimy nową osobę na ściankę, wejdziemy za darmo.

Triblok

Adres: Gdynia, Partyzantów 34

Pierwsza ścianka wspinaczkowa z dwustoma metrami kwadratowymi. Za wejście do centrum studenci muszą zapłacić 12 zł (pozostali 17 zł). W centrum istnieje możliwość zapisania się do sekcji.

Elewator

Adres: Gdańsk, ul. Droszyńskiego 15H

Najwyższa ścianka wspinaczkowa w Trójmieście. Aż 320 metrów kwadratowych do wspinania. Wstęp jednorazowy do godziny 16 wynosi 13 zł. Osoby początkujące mogą liczyć na naukę asekuracji w klubie.

 

Sztuki walki

Chcesz poprawić swój refleks i koordynację ruchową? Pomyśl o sztukach walki. Treningi pomogą zwiększyć siłę i wytrzymałość. Ponadto w podanych poniżej akademiach można nauczyć się skutecznej samoobrony.

źródło: sanbao.pl

źródło: sanbao.pl

Akademia Sztuk Walk Sanbao

Adres: Gdańsk, ul. Obywatelska 1

Treningi prowadzone są w grupach zróżnicowanych pod względem poziomu zaawansowania oraz intensywności. Akademia prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeśli jesteś początkujący, możesz wybrać: Chen Tai Chi Chuan. Jest to trening funkcjonalny ukierunkowany na sztukę walki oraz ogólny rozwój fizyczny.

 

 

Flamma Academy System Samoobrony

Adres: Gdańsk, ul. Łąkowa 35/38

W Akademii organizowane są indywidualne lub grupowe zajęcia Combat System FLAMMA. Osoby uczęszczające na takie zajęcia są przygotowane na każdą sytuację, na obronę przed atakiem. Miesięczny karnet to koszt 120 zł. Studenci mogą liczyć na zniżki. Jednorazowe wejście kosztuje 25 zł.

Gdyński Klub Kyokushin-kan Karate-do

Adres: Gdynia, ul. II Morskiego Pułku Strzelców 8/70

Zajęcia prowadzone są według stopnia zaawansowania i wieku uczestniczących. Oferta jest bardzo różnorodna. Można zapisać się na kickboxing dla początkujących, na naukę samoobrony, sztukę realnej walki, elementy boksu, kick boxingu, muay thai, yiquan (iken).

To jak i gdzie spędzicie najbliższy długi weekend (26 – 29.05)? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 6 =