PRZEGLĄD WEEKENDOWY 6.11-8.11

ghostplakatListopad rozpoczyna się (paradoksalnie) naprawdę gorąco. Początek tego miesiąca będzie przeplatał się z niezwykłymi wydarzeniami ze świata teatru, kina i muzyki. Również Ci, którzy spędzają czas aktywnie, znajdą coś dla siebie. Sprawdźcie co Was czeka!

Weekend wręcz obfituje w wydarzenia teatralne. W ten piątek, w gdyńskim Teatrze Muzycznym odbędzie się premiera musicalu „Ghost”. Zaś w Teatrze w Blokowisku rozpocznie się VI Festiwal Monodramu Monoblok. Po przedstawieniach będzie możliwość spotkania z aktorami, co stanowi nowy akcent przeglądu. Bilety w cenie 10 zł (na pojedynczy spektakl). Początek wydarzenia o godz. 19:00. Potrwa on do soboty (7 listopada).

Przypominamy również, że nadal trwa VIII edycja Wybrzeża Sztuki (w Teatrze Wybrzeże). Tegoroczny program jest niezwykle atrakcyjny. Zarówno w piątek jak i w sobotę, widzowie będą mieli okazję zobaczyć nowy odcinek kabaretu „Pożar  w burdelu”, pt. „Dziewczyna z marszu niepodległości”. Za to w niedzielę, na Dużej Scenie odbędzie się spektakl „Portret damy”. Początek o godz. 19:00. Ceny biletów 30-80 zł.

Trójmiejscy wielbiciele filmu z pewnością zapełnią sale kinowe. Wszystko to  za sprawą wyczekiwanej premiery obrazu „Spectre” (reż. Sam Mendes). To już ostatnie wcielenie  brytyjskiego aktora – Daniela Craiga jako James’a Bonda. Na ekranach pojawi się również niezwykły dramat – „Sufrażystki” (reż. Sarah Gavron), który opowiada historię heroicznej walki o równe prawa kobiet. W głównych rolach zobaczymy Carey Mulligan, Helenę Bohnam Carter i Meryl Streep.

amadeuszSobota rozpocznie się niezwykle energetycznie. Wszystko to za sprawą ekstremalnego biegu po gdańskim stadionie w Letnicy – „Arena Run”. Start imprezy o godz. 9:30. Opłatę startową (w wysokości 100 zł) można uiścić do 7 listopada w Biurze Zawodów. Wieczorem zapraszamy natomiast do Teatru Miejskiego w Gdyni, na premierę spektaklu dramatycznego „Amadeusz” w reżyserii Jacka Bała. To historia życia i twórczości Mozarta. Wciągająca i prawdziwa historia awangardowej muzyki, przebiegłej intrygi, wielkiej miłości i zazdrości, która nie wybacza. Ceny biletów: 50 zł (normalne) i 35 zł (ulgowe). Początek o godz. 19:00.

7 i 8 listopada zapraszamy do gdańskiej Windy, gdzie rozpocznie się minifestiwal „Światłocienie”. Wydarzenie ma na celu pokazanie zjawisk, które doprowadziły do rozwoju kinematografii. Będzie to pewnego rodzaju hołd złożony najwybitniejszym postaciom wczesnego kina – wynalazcom, fotografom, pierwszym twórcom filmowym. Wstęp kosztuje od 10 do 15 zł. Więcej informacji o programie znajdziecie TUTAJ.

Koniec weekendu zapowiada się niezwykle koncertowo. Fani Artura Rojka już pewnie nie mogą się doczekać jego koncertu w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej, zaś miłośnicy „Wiedźmina” z niecierpliwością oczekują koncertu Percival w klubogalerii Bunkier. Przypominamy również o wyjątkowej trasie koncertowej Fisha, który zagra w gdańskim Starym Menażu. Zachęcamy Was również spotkania się z zespołem Luxtorpeda, który zagości na scenie gdyńskiego Atlantica.

Życzymy udanego weekendu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *