[KONKURS] Miuosh i Vienio wystąpią w Kwadratowej

12079573_892349130812880_2382599900406856070_nJuż 8 listopada (niedziela), na scenie gdańskiego klubu Kwadratowa wystąpi aż dwóch artystów polskiej sceny rap! Przed trójmiejską publicznością zaprezentują się: Vienio i Miuosh.

Piotr „Vienio” Wiecławski rozpoczął swoją karierę w 1996 roku tworząc wraz z Włodim jeden z pierwszych, hip-hopowych zespołów – Mistik Molesta. W 1998 roku ukazał się pierwszy album zespołu – „Skandal”. Płyta została przyjęta z ogromnym entuzjazmem i pokazała nowe oblicze stylistyczne tego gatunku. Kolejny krążek z 1999 roku nosił tytuł Molesta Ewenement. Nazwa płyty oznaczała jednocześnie zmianę nazwy zespołu – a do składu dołączyli Pelson i Wilku.W 2000 roku Vienio i Pelson stworzyli duet, a owocem ich współpracy była trylogia płytowa Vienio & Pele.
W 2010 ukazał się jego pierwszy solowy album „Etos 2010”. W 2011 zdecydował się zrobić coś wyjątkowego na polskiej scenie muzycznej. Połączył dwa nurty muzyczne i dwa światy, które mają wiele wspólnego. Hardcore i Hip hop to muzyka ulicy i undergroundu, oba style zawsze czerpały nawzajem od siebie to co najlepsze i dlatego raper postanowił nagrać jeszcze raz swój debiut nadając mu nowy wymiar. Tak powstał album „Wspólny Mianownik”, który zawiera nowe wersje utworów znanych z poprzedniej płyty. W kwietniu 2013 roku na rynku ukazała się kolejna solowa płyta artysty „Profil Pokoleń”. Vienio stworzył przy niej koncepcję albumu opierającego się na nowych wersjach utworów polskich niezależnych artystów przełomu lat 80’ i 90’. Dobrze znane teksty, cytowane w zwrotkach i refrenach, zyskały kontynuację w hip-hopowej postaci.

Miuosh to śląski raper i producent muzyczny. W swoich tekstach często podkreśla swoje przywiązanie do tego miejsca – przede wszystkim do Katowic. Debiutował singlem „Ciężko lekko żyć” nagranym z grupą Projektor. W 2006 roku ukazał się ich wspólny album „Miraż”. Raper rozpoczął solową karierę w 2007 roku. Jego album „Projekcje” był pierwszym krążkiem wydanym w wytwórni Fandango Records, której jest założycielem. Jego kolejna solowa płyta – „Pogrzeb” pojawiła się w 2009 roku, a dwa lata później nagrał trzeci album – „Piąta strona świata”. Następne wydawnictwo – „Prosto przed siebie” także odniosło spory sukces. W 2015 ukazał się album z katowickiego koncert, na którym artysta połączył klasykę i hop-hop. Za aranżację utworów Miuosha odpowiedzialny był Jimek czyli Radzimir Dębski, który razem z symfonikami katowickiej NOSPR stworzył nową hip-hopową jakość. Niedawno premierę miała płyta „Ulice Bogów”, w całości wyprodukowana przez jednego producenta – Fleczera.

Kiedy: 8 listopad (niedziela), godz. 18:00

Gdzie: AK PG Kwadratowa, Siedlicka 4, Gdańsk

Bilety: 35zł (przedsprzedaż)/38,5zł (eventim)/45zł (w dniu koncertu)

Konkurs!

Mamy dla Was 3 podwójne wejściówki na ten koncert! Aby je wygrać napisz i wyjaśnij którego artystę bardziej chcesz usłyszeć. Na odpowiedź masz czas do 7 listopada, do 15.00. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 3 =