FISH zagra w Starym Maneżu

fot. materiały promocyjne

fot. materiały promocyjne

Fish wraca nad polskie morze. Z jakiej okazji? Ruszył w trasę koncertową „Farewell to Childhood”, czyli pożegnanie z dzieciństwem, która nawiązuje do 30. rocznicy wydania legendarnego albumu „Misplaced Childhood”, byłej grupy muzyka – Marillion. Fish zagra w gdańskim Starym Maneżu 8 listopada. 

Fish, czyli Derek William Dick, przez szersze grono kojarzony z Marillion, do grupy dołączył na początku lat 80. Nagrali cztery świetne albumy, przyczyniając się do wyrośnięcia Marillion na jedną z ikon progresywnego rocka. To z nim zespół stworzył niezapomniane przeboje, jak Kayleigh (nawiązujący do tytułem do imienia byłej dziewczyny Fisha). Drogi muzyków rozeszły się w 1988 roku i wtedy to Fish rozpoczął karierę solową. Nagrał 10 albumów studyjnych i kilkanaście koncertowych krążków. Okazjonalnie bywa też aktorem, wystąpił w takich filmach, jak m.in. „Electric Man” (2012), „The Jacket” (2005), „Chasing the Deer” (1994). współpracował z tak uznanymi artystami jak Phil Collins, Tony Banks, Peter Hammill, czy Arjen Lucassen.

Koncerty szkockiego muzyka są wyjątkowym wydarzeniem artystycznym i gromadzą fanów z całego świata. Artysta wielokrotnie przyjeżdżał też do Polski. Dlaczego? Bo – jak sam przyznaje – kocha Polskę i Polaków. Ukazało się nawet kilka koncertowych wydawnictw, zarejestrowanych właśnie w naszym kraju.

Koncert w Gdańsku w ramach trasy „Farewell to Childhood” będzie jedną z ostatnich szans na zobaczenie Fisha na żywo, a na pewno ostatnią na posłuchanie „Misplaced Childhood” w jego wykonaniu. W programie koncertu znajdą się również najbardziej znane utwory solowe nagrane przez artystę podczas kilkudziesięciu lat kariery.

Gdzie: Stary Maneż (Garnizon Kultury, ul. Juliusza Słowackiego 23)

Kiedy: 8 listopada (niedziela) o 20.00.

Bilety: dostępne – stojące: 130 zł, do kupienia na www.interticket.pl, www.kupbilecik.pl i www.eventim.pl

Polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × pięć =