Percival rzuci urok na Bunkier

percivalCzas ożywić słowiańskiego ducha w Bunkrze! Już w niedzielę (8.11), w gdańskiej klubogalerii wystąpi zespół Percival, który zabierze nas w muzyczną podróż do wczesnego średniowiecza oraz… do fantastycznej krainy Geralta z Rivii! Grupa zagra bowiem utwory z soundtracku do gry „Wiedźmin III. Dziki gon”. Fani sagi, przywdziewajcie kolczugi lub giezła!

Percival, czyli muzyka Słowian i Wikingów, to folkowy projekt Mikołaja Rybackiego, Katarzyny Bromirskiej, Joanny Lacher i Christiny Bogdanovej, który jest wręcz unikatowym zjawiskiem polskiej sceny muzycznej. Grupa przybliża nam nie tylko dźwięki mediewalnych utworów, ale i legendy, baśnie oraz podania, wykorzystując je jako teksty swych pieśni. Zespół tworzy własne kompozycje, ale wykonuje także utwory ludowe. Główną ideą projektu Percival jest zaprezentowanie nam tradycji wczesnośredniowiecznej, szczególnie wierzeń i historii naszych przedchrześcijańskich przodków. Grupa zapewnia oprawę muzyczną tak spektakularnych wydarzeń, jak na przykład Festiwal Słowian i Wikingów na Wolinie.

Działalność zespołu zaowocowała m.in. stworzeniem soundtracku do gry „Wiedźmin III. Dziki Gon”. Utwory zachwyciły nie tylko wytrawnych graczy, ekscytujących się przygodami białowłosego Geralta z Rivii, ale i tych, którzy są zauroczeni wczesnośredniowiecznym folkiem. W ramach wystawy Wiedźmin w kulturze popularnej”, Percival zagra właśnie te kawałki, które stały się tłem ekscytujących zmagań Geralta.

Jeśli więc chcecie sobie przypomnieć lub poznać te unikatowe kompozycje, zapraszamy do klubogalerii Bunkier już w niedzielę!

Kiedy: 8.11, godzina 20:00

Gdzie: Klubogaleria Bunkier, Gdańsk, ul. Olejarna 3

Bilety: przedsprzedaż – 20 zł/ w dniu koncertu – 25 zł/ 20 zł osoby przebrane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 9 =