Uczta dla filmożerców

Food Film Fest 2013Już po raz piąty rozpoczyna się Food Film Fest organizowany przez stację telewizyjną Kuchnia Plus. Przegląd filmów o jedzeniu odbędzie się w weekend 22-24 listopada. Projekcje będą miały miejsce  równolegle w kilku miejscowościach w Polsce. W Gdańsku festiwal zawita do kina Neptun.

Podczas festiwalu będzie można obejrzeć zarówno filmy dokumentalne, jak i fabularne. Ich wspólnym mianownikiem jest oczywiście jedzenie. W tym roku uczestnicy obejrzą chociażby dokument o księciu Karolu, który wraz ze swym osobistym ogrodnikiem 30 lat temu postanowił zająć się rolnictwem ekologicznym. Ludzie, którzy słyszeli o tym pomyśle trzy dekady temu, pukali się czoło, dziś wiedzą jak bardzo się mylili.

Drugim filmem na jaki, według mnie, warto jest zwrócić szczególną uwagę, to dokument o restauracji elBulli. Lokal zakończył swój żywot 30 lipca 2011, ale w latach 2002-2009 pięciokrotnie wygrywał ranking magazynu „Restaurant”, w którym swoje głosy oddają restauratorzy, szefowie kuchni i krytycy kulinarni. Zdobycie trzech gwiazdek Przewodnika Michelin dla elBulli i jej spiritus movens – Ferrana Adrii, było już czystą formalnością.

Wraz z projekcjami filmów odbędą się dwa wydarzenia specjalne – warsztaty kulinarne dla dzieci oraz filmowe śniadania. Podczas warsztatów najmłodsi smakosze będą mogli odkryć możliwości swoich zmysłów oraz przyrządzić smaczne i zdrowe potrawy. Niedzielne filmowe śniadanie to okazja do spróbowania potraw ugotowanych z lokalnych i ekologicznych produktów, a także możliwość wspólnego biesiadowania.

W  Gdańsku impreza odbędzie się w kinie Neptun (projekcje filmów, ul. Długa 57), Akademii Kulinarnej Fumenti (warsztaty kulinarne, ul. Chodkiewicza 22) oraz w restauracji Pomodoro (filmowe śniadanie, ul. Korzenna 33/35).

Dokładny program – http://www.kuchniaplus.pl/ksite/kuchniaplus-food-film-fest-2013/program

Ceny biletów – http://www.kuchniaplus.pl/ksite/kuchniaplus-food-film-fest-2013/bilety

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =